İlgü’den veda
Trakya Veterinerler Odası, Pazar günü Margi Otelde seçimli genel kurul yapacak. 12 yıldır, Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı görevini üstlenen Dr. Erdal İlgü, bu seçimde aday olmayacağını açıkladı. İlgü, “Bu dönem kendi isteğimle oda başkanlığına aday değilim. Sebebi şudur; bu koltuğa ülkemizde yapışınca bırakmamak gibi bir huy var, maalesef. Ben doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.
Yayın Tarihi: 26 Eylül 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

 

İlgü, Odanın zirveye ulaştığını belirterek, “2008 yılının Eylül ayında yönetime gelmiştik. O gün bugündür. 6 dönem görev yaptık, 6 dönemdir Oda başkanıyım. Bizde sınır yoktur. Aday olmak istediğin sürece aday olabilirsin, ömür boyu da aday olabilirsiniz. 12 yıldır başkanlığı devam ettiriyorum. Bu dönem kendi isteğimle oda başkanlığına aday değilim. Sebebi şudur; bu koltuğa ülkemizde yapışınca bırakmamak gibi bir huy var, maalesef. Ben doğru olmadığını düşünüyorum. Zirvedeyken, bir işi çok güzel yaparken, bir sürü şey yapmışken, ki biz odamızda gerçekten çok ciddi atılımlar yaptık, odamızı çok ciddi yerlere getirdik. Odamızın prestijini yükselttik, mesleki kazanımlarımızı arttırdık, mesleğimiz adına çok ciddi işler yaptık. Türkiye’de lider oda durumundayız, takip edilen oda durumundayız. Bunları yaptığımız zaman bile artık bizim bu koltuğa yapışma niyetimiz olmamalı. Bu koltuğu gençlere bırakmalıyız. Dinamik, atılgan, istekli gençlerin önünü kapatmamak gerekir. O insanların da yapması için önlerini açarak, onları yetiştirerek görev devri yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ben aday olmuyorum, burasını gençlere bırakmak istiyoruz.  Şu anda güncel 609 üyemiz var. Şu anda üç aday var. Odanın tarihinde ilk defa üç adaylı bir seçim olacak. Bundan önce aday bile çıkmadığı zamanlar olmuştu. Benim başkanlığım dönemimde 3 dönem karşıma aday çıkmamıştı. İyi bir seçim olmasını diliyorum” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye