“Endişe ve şüphelerimiz var”
Edirne Eczacılar Odası Başkanı Fahri Uygar Güler, “Maskelerin işportada satılmasını uygun görmüyoruz. Bunların sağlık standartları nasıl olmalı, bunların gerçekten denetlenmesi lazım. Bu konuda endişe ve şüphelerimiz var açıkçası” dedi.
Yayın Tarihi: 26 Eylül 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Güler, piyasada satılan maskelerin bir standartının olması gerektiğini belirterek, ““Maskelerin ucuz ve ulaşılabilir olması meslek grubu olarak bizleri mutlu eder. Ancak ve ancak bu maskelerin standartının sağlanması lazım. Bu maskeler uygun tekstil malzemesınden ve belli standartlarda üretilmesi lazım. Bakteri filtrasyon etkinliği dediğimiz bir oran var, bu oranın yüzde 90 veya yüzde 100 bandında olması lazım. Piyasada değişik yerlerde, değişik dağıtım kanallarında çok çeşitli maskeler görüyoruz. Bunların sağlık standartları nasıl olmalı, gerçekten denetlenmesi lazım. Bu konuda endişe ve şüphelerimiz var açıkçası. Maskelerin işportada satılması uygun görmüyoruz. Güvenilir yerden alınmasını öneriyoruz, vatandaşlarımıza” dedi.

“11’ici meslektaşımızı kaybettik”

25 Eylül Dünya Eczacılık Günü olduğunu kaydeden Uygar, “Bugün 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü. Ama biz bugünü buruk karşılıyoruz. Kahramanmaraş’ta koronovirüs nedeniyle bir meslektaşımızı daha kaybettik. Onun üzüntüsü ile güne başladık. Bu 11’inci meslektaşımız oldu. Bu mücadelede 2 eczacı teknisyenimizi kaybettik. Halk sağlığı için görevimizin başındayız. Halk sağlığı önceliğimiz. Bu mücadelede diğer sağlık meslek mensupları gibi bizler de elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye