“Kazasız, yangınsız günler dileriz”
Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın bu sene 306’ncı yıl dönümü kutlanıyor.  Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Erdoğan Göbel, bütün itfaiyecilere kazasız, yangınsız günler diledi.
Yayın Tarihi: 26 Eylül 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Göbel, bu yıl Edirne’de kuraklık nedeniyle çok sayıda bitki örtüsüne bağlı yangın gerçekleştiğini belirterek, “Bu yıl Edirne’de bizim açımızdan yoğun geçti. Kovid dönemi ve kuraklık nedeniyle bütün arazinin kuru örtü bitkisi olduğundan yangın faaliyetleri diğer yıllara göre daha fazla oldu. Gerek ev yangınları, gerek işyerleri, en fazlası da tarım arazilerinde yangın oldu. Buğday ve biçilen anızların yanması, Ağustos ayından bu yana yağış olmaması nedeniyle yangınlar hala devam etmekte. Bunlara orman yangınları da dahil” dedi.

 

“Mesleğimiz zor”

İtfaiye Çavuşu Ömür Gavazoğlu,  mesleklerinin zor olduğunu ifade ederek, “13 yıldır bu işi yapıyorum. Mesleğimiz zor. En zor yanı da hayati riskinin bulunması. Gittiğimiz olaylar küçük de olsa yaşadığımız yangınlar kazalar büyük de olsa her zaman kaza riski var. bu da bizim için hayati risk doğuruyor. Bugüne kadar böyle bir durum yaşamadık, inşallah bundan sonra da yaşamayız” dedi.

 

“İtfaiyecilik güzel meslek”

İtfaiye Çavuşu Göksel Gider de, meslekte özverinin önemine değinerek,  “Meslekte 11’nci yılım. İtfaiyeci olmak özverili çalışmayı gerektiriyor. İzinli günlerimizde de gelip burada arkadaşlarımıza büyük yangınlarda kurtarmalarda destek olmaya çalışıyoruz. İnsanların hayatlarını kurtarabilmek için elimizden gelen özverili çalışmayı gösteriyoruz. Bütün arkadaşlarımız açısından da söyleyebilirim ki itfaiyecilik güzel meslek, çünkü başkalarının hayatlarını kurtarmak ve onların gözünde kahraman diyebilecek bir mertebeye ulaşmak çok güzel” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye