İlk filmini Edirne’de çekiyor
Şeyh Bedreddin’in hayatını anlatan "Hakikat: Bir Şeyh Bedreddin Filmi" filminin çekimleri Edirne'de başladı. Sarayiçi’nde köy platosu kurularak çekilen filmin Edirne çekimlerinin 3 hafta sürmesi beklenirken, Şeyh Bedreddin karakterini sanatçı Suavi, oynuyor. Suavi, sanat hayatındaki ilk sinema filminin çekimlerini Edirne’de gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, filmin başrol teklifini aldığında çok heyecanlandığını söyledi.
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2020, Çarşamba 07:00
Haberleri

 İmece Film’in yapımcılığını üstlendiği  Hakikat'ı, Hakan Alak  yönetiyor.  Şeyh Bedreddin’i sanatçı Suavi, Bedreddin’in kader arkadaşları Börklüce Mustafa’yı Bülent Emrah Parlak, Torlak Kemal’i Saygın Soysal beyazperdeye taşıyacak.  “Hakikat”te ayrıca Elif Nur Kerkük, Ali Barkın, Kerem Fırtına, Orhan Alkaya, Bülent Keser, Teoman Gelmez, Sabriye Günüç gibi birbirinden değerli isimler de rol alıyor. Sarayiçi Av Köşkün’de basın toplantısı gerçekleştiren yapım ekibi filmde oynayan oyuncularla bir araya geldi. Film ve sinema hakkında konuşulan toplantıda, sanatçılar Edirne’de olmaktan büyük keyif duyduklarını dile getirdiler.

“Sıradan dini bir temsilci değil”

Suavi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sanatın en fazla etkilendiği bu süreçte 7’nci sanat diye tanımlanan sinemanın üstelik böyle iddialı bir projeden pay alıyor olması bence övgüyü hak eden bir çalışma. Şeyh Bedreddin  olağan üstü bir karakter. Sıradan dini bir temsilci değil. Şeriatın faydalarından asla değil. İslamın hukukuna işaret eden adalet ve hak arayışını buradan anlatmaya çalışan o yıllarda bunu söyleme cesaretini bilen birisi. Bildiği doğrulardan yürüyen son derece saygın filozof diyebileceğimiz bir bilgi birikimi üzerinden eserlerde üreten bir şahsiyet” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Cumartesi pazarında gün değişikliği
Tepki çeken diyalog
 “Yoğun bakımda doluluk %76”
Toplu ulaşıma ‘HES’ zorunluluğu
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Toplu ulaşım araçlarında maske denetimi
Eren’den, Edirne Belediyesi’ne sert eleştiri
Kombi ve peteklere dikkat
Edirne Fahri hemşehrisini kaybetti
Karantinada olması gereken kadın sürücü yakalandı
Plaka numarası değişikliğini polis yutmadı