İlk filmini Edirne’de çekiyor
Şeyh Bedreddin’in hayatını anlatan "Hakikat: Bir Şeyh Bedreddin Filmi" filminin çekimleri Edirne'de başladı. Sarayiçi’nde köy platosu kurularak çekilen filmin Edirne çekimlerinin 3 hafta sürmesi beklenirken, Şeyh Bedreddin karakterini sanatçı Suavi, oynuyor. Suavi, sanat hayatındaki ilk sinema filminin çekimlerini Edirne’de gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, filmin başrol teklifini aldığında çok heyecanlandığını söyledi.
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2020, Çarşamba 07:00
Haberleri

 İmece Film’in yapımcılığını üstlendiği  Hakikat'ı, Hakan Alak  yönetiyor.  Şeyh Bedreddin’i sanatçı Suavi, Bedreddin’in kader arkadaşları Börklüce Mustafa’yı Bülent Emrah Parlak, Torlak Kemal’i Saygın Soysal beyazperdeye taşıyacak.  “Hakikat”te ayrıca Elif Nur Kerkük, Ali Barkın, Kerem Fırtına, Orhan Alkaya, Bülent Keser, Teoman Gelmez, Sabriye Günüç gibi birbirinden değerli isimler de rol alıyor. Sarayiçi Av Köşkün’de basın toplantısı gerçekleştiren yapım ekibi filmde oynayan oyuncularla bir araya geldi. Film ve sinema hakkında konuşulan toplantıda, sanatçılar Edirne’de olmaktan büyük keyif duyduklarını dile getirdiler.

“Sıradan dini bir temsilci değil”

Suavi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sanatın en fazla etkilendiği bu süreçte 7’nci sanat diye tanımlanan sinemanın üstelik böyle iddialı bir projeden pay alıyor olması bence övgüyü hak eden bir çalışma. Şeyh Bedreddin  olağan üstü bir karakter. Sıradan dini bir temsilci değil. Şeriatın faydalarından asla değil. İslamın hukukuna işaret eden adalet ve hak arayışını buradan anlatmaya çalışan o yıllarda bunu söyleme cesaretini bilen birisi. Bildiği doğrulardan yürüyen son derece saygın filozof diyebileceğimiz bir bilgi birikimi üzerinden eserlerde üreten bir şahsiyet” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne müzelerinde ziyaretçiler geçmişe gidiyor
Kan stoklarını artırma amaçlı bağış kampanyası
“Çin malı teraziyle tartandan alışveriş yapmayın!”
Selimiye'de din görevlilerine Kovid-19 bilgilendirmesi
‘İYİ Parti iktidarı için mücadele edeceğiz’
“Kovid-19’la savaşan kahramanları ödüllendirin artık!”
LSV Dükkân LÖSEV’e umut oluyor
Hem sağlık, hem ticari uyarı
“Trakya Birlik’e ürün veren kazançlı çıktı”
Zıpkınkurt’tan esnafa müjde ‘Bulgarlar gelmeye devam edecek’
Edirnespor 2-1 galip
“Gelmezlerse toz oluruz”