Gazetemize Gölköy Belediyesi’nden plaket
Gazetemiz köşe yazarlarından Hamit Puhaloğlu,”Galiçya’daki Türk Şehitleri İçin Adım Adım Anadolu’yu geziyor” haberiyle ilgili Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ’ın elinden aldığı plaketi Yenigün’e takdim etti.
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2020, Çarşamba 07:00
Haberleri

Plaket takdimi sırasında duygularını da dile getiren Puhaloğlu, Galiçya şehitleri ile ilgili yazının her gittiği yerde çok ilgiyle karşılandığını belirterek şunları ifade etti:

“Çanakkale’de gazi olmuş Galiçya’da Ukranya Liviv şehrinde şehit olmuş 18 bin Türk askeri adına bu ödülü Galiçya Türk şehitlerini adım adım Türkiye’de anlatırken yolumun düştüğü Ordu Gölköy İlçesinde aldım. Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ nezdinde tüm Gölköy’e bu konuyu anlattım. Çok memnun oldular. Bundan dolayı bana ve yazarı olduğum Yenigün Edirne Gazetesi Ailesine Başkan Fikre Uludağ, Galiçya Türk şehitleri adına hatırlanması için bir plâket verdi. Ben de bizi temsil adına Yenigün Editörü Hüseyin Ağırseven’e bu plâketi takdim ettim.

Ne tesadüf ki bu ay Galiçya Türk Şehitleri’nin Galiçya’ya Edirne’den trenlerle gönderilmelerinin 104. yıl dönümüdür. Çanakkale’de gazi olmuş Galiçya’ya gönderilmiş 33 bin Türk askerinin 18 bini Ukrayna Liviv topraklarında şehit ve gazi olmuşlardır. Ruhları şad olsun. Allah hepsinin şefaatlerine bizleri nasip etsin.”

Atatürk’ün ünlü bir sözünü de hatırlatan Puhaloğlu, “Türk aklını kullan, düşün, çalış, güven(Atatürk)” diyerek ayrıca bu konu hakkında Aydın TV televizyonu ve de Boyabat’ın Sesi gazeesinde videosunun da çekildiğini sözlerine ekledi. Haber Özgür Orhan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Cumartesi pazarında gün değişikliği
Tepki çeken diyalog
 “Yoğun bakımda doluluk %76”
Toplu ulaşıma ‘HES’ zorunluluğu
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Toplu ulaşım araçlarında maske denetimi
Eren’den, Edirne Belediyesi’ne sert eleştiri
Kombi ve peteklere dikkat
Edirne Fahri hemşehrisini kaybetti
Karantinada olması gereken kadın sürücü yakalandı
Plaka numarası değişikliğini polis yutmadı