‘Doğal ürünler pazarının açılmasını bekliyoruz’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, doğal ürünler pazarının şehrimizin ekonomisi için önemli bir yere sahip olduğunu, hem Edirnelilerin, hem de Edirne’ye yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin cazibe merkezi olduğunu kaydetti.
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2020, Çarşamba 07:00
Haberleri

Demirkıran, konuyla ilgili açıklamasında; “Virüsle mücadele tedbirleri çerçevesinde kapatılan doğal ürünler pazarı, diğer pazarların açılmasına rağmen hâlâ açılmamış olmasının pazarda malını satan köylülerimizin kaybı olduğu gibi buradan alışveriş yapmaya alışmış Edirne halkını da üzmektedir.” dedi.

Bu pazarın oluşmasında Edirne Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin çok büyük emekleri ve gayretleri olduğunu ifade eden Demirkıran, “Pazarın ciddi bir şekilde denetlenmesi sayesinde sadece organik ve doğal ürünler satılması bu pazarın aranır olmasını beraberinde getirdi.  Mevsim itibarıyla üreticilerimiz doğal ürünlerini hasat ettiler. Meyve, sebze, makarna, tarhana, turşu, reçel, salça başta olmak üzere çeşitli ürünlerini hazır ettiler. Her hafta sonu Edirnelilerin sofrasında pazarımızın yöresel hamur işleri, lokmaları yerini aldı.  Edirne, tarihi güzellikleri sebebiyle en çok turist alan şehirlerin başında geliyor. Gerek komşu ülkelerden gerekse İstanbul’dan ve çevre illerden gelen misafirlerin önemli uğrak yerlerinden biri olan katkı ve koruyucu içermeyen, sağlık açısından  ‘ ilaç’ sayılabilecek doğal ürünlerin satışı için pazarın açılma kararı bekleniyor. Bu pazarın bir an önce açılarak üreticilerimizin yüzünün gülmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Trakya Birlik'ten rekor ödeme
İriş:“Karabağ Azerbaycan’dır. Azerbaycan, Karabağ’dır”
Muhtarlığı kura çekimine bırakmak istemiyor
Vali Canalp’ten muhtarlarla yemek
‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Edirne’den destek
LÖSEV’den 20 aileye et yardımı
“Vatandaşa en yakın devlet temsilcileriyiz”
Kooperatifçilik Otobüsü Edirne’de
Canlar mama bekliyor
‘Kızılay AKP iktidarında itibarını kaybetmiştir’
AK Parti Edirne Merkez’de Özcan’la yola devam
 “Yerli çiftçiyi düşünmüyorsunuz”