Fabrikada koronavirüs salgını
Edirne’nin Havsa ilçesinde faaliyet gösteren yaklaşık 500 kişinin çalıştığı Kilim Mensucat İplik Fabrikası’nda çalışan 30’u aşkın işçi, koronavirüse yakalandı. DİSK Tekstil Genel Merkez Örgütlenme Daire Başkanı Savaş Testici, iki bölümden oluşan fabrikanın konfeksiyon bölümünün tedbir amaçlı karantinaya alındığını belirtirken iplik bölümünün ise üretime devam ettiğini ifade etti.
Yayın Tarihi: 15 Eylül 2020, Salı 07:00
Sağlık Haberleri

Testici, koronovirüs bulaşının fabrika işçisinin Şerbertar köyündeki düğününden başladığını ifade ederek, “Havsa’da kurulu bulunan sendikamızın örgütlü olduğumuz  Kilim Mensucat fabrikası  işyerinde  2 arkadaşımızda covid 19 tespit edilmiştir” dedi ve şunları anlattı:

“İşyeri iki bölüm olup bir bölümün konfeksiyon, bir bölümü iplik bölümüdür. Konfeksiyon bölümünde 330 kişi, iplik bölümünde toplam 140 kişi alışmaktadır. Covid 19 tespit edilen bölüm konfeksiyon bölümündedir. İşyerinde çalışan bir arkadaşımızın Havsa Şerbettar köyünde düğün töreni olmuştur. Düğüne giden arkadaşlarımızda tespit edilmiştir.  Konfeksiyon bölümü 08.09.2020 tarihinden itibaren 14 günlük karantina kapsamında kapatılmıştır.  İplik bölümünde Sağlık Bakanlığı tarafından incelenmiş, sosyal mesafe ve önlemler alınmış olup çalışmaya devam edecektir. Konfeksiyon bölümünde şu ana kadar toplam 30 kişinin üzerinde Covid 19 tespit edilen arkadaşımız var. Covid 19 yakalanan arkadaşlarımız ile irtibat halindeyiz, şu ana kadar durumu ciddi arkadaşımız yoktur”  Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pazar yerinde silah konuştu
Edirne varyant virüsle mücadele ediyor
Yenisuiş yıkılıyor
Sınır Beyi’nden pankartlı tepki
PVC’den geri dönüşüm
Trakya’dan BOTAŞ’a ‘dur’ çağrısı!
Gürkan’ın açıklaması Edirne Liselileri mutlu etti
“Umudumuzu 8 Mart’a bağladık”
Ziraat Odası Başkanı’ndan üreticilere uyarı
Parklar geçici olarak kapatıldı
‘Çiftçi Malları Koruma Başkanlıkları zorda’
Milli mücadele ruhu İzmir’e taşındı