İlköğretim Haftası buruk başladı
Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası’nın açılışı kapsamında Atatürk Anıtı’nda çelenk programı düzenlendi. Koronavirüspandemisi nedeniyle ilkokul 1’inci sınıf ile okul öncesi öğrencilerin yüz yüze eğitiminin başlayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, “Salgın sürecinin en başından itibaren gösterdiğimiz titizlikle hazırlandık” dedi.
Yayın Tarihi: 15 Eylül 2020, Salı 07:00
Eğitim Haberleri

İlköğretim Haftası kapsamında Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk tören programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yeni dönemin öğrenciler ve veliler için hayırlı olması temennisinde bulunan Arpacı, “Değerli eğitim yöneticileri, öğretmenler, kıymetli veliler, ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarımız; 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına umutla, inançla, sağlıkla; uzaktan eğitim ve ilkokul 1. sınıflarımız ile okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitimi ile başlıyoruz. Bu yıl Eğitim Öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan sadece çocuklarımız değil; velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımızdır. Bu süreçte çocuklarımızın heyecanına ve coşkusuna hep birlikte ortak olacağız” ifadelerini kullandı.

Salgının başından bu yana okullardaki eğitimin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için titizlikle çalıştıklarını söyleyen Arpacı, şunları ifade etti:“Sevgili Öğrenciler,  sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Biliyoruz ki sizlerin aldığı eğitimin gücü bizim gücümüzdür. Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un belirttiği, “Çocukluk Bizim Vatanımızdır” sözünde olduğu üzere eğitiminizi en iyi şekilde, en güvenli ortamlarda gerçekleştirmeniz için her eğitim öğretim yılına olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılına da tüm gücümüzle salgın sürecinin en başından itibaren gösterdiğimiz titizlikle hazırlandık.  Salgının ilk günlerinden itibaren Bakanlığımızca eğitimin aksamaması için her türlü önlem alınmış, tüm tedbirler uygulanmıştır. Başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında okullarımızı güvenle açmak için salgına karşı tüm tedbirleri alarak hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm eğitim camiamızın şefkati, heyecanı, özeni ve fedakârlığı ile çıktığımız bu yolda 2023 ve 2071 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Öğrencilerimizin yeni şeyler öğrenip keşfettiklerinde gözlerinde gördüğümüz kıvılcımlar her zaman yolumuzu aydınlatacak. Bizim çocuklarımız eğitimde yine başarıdan başarıya koşarken aynı zamanda, okuyan, araştıran, düşünen ve vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişecektir Sağlıkla, huzurla; yöneticimizden, öğretmenimize, öğrencimizden, velimize hep birlikte maske-mesafe-temizlik kurallarına azami özen göstereceğimiz güzel bir eğitim öğretim yılı yaşamak temennisiyle 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılının Serhat Şehri Edirne'mize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”  Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıza, yüzlerce rögar kapağı açılarak tespit edildi
Nikahı Başkan Gürkan kıydı
Gürkan Vatanını seven sandığa gelsin
Yerel gazeteler desteklenmeli
Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tur hazırlıkları tamamlandı
Türk Mutfağı Haftası lokma ile tamamlandı
‘Sulanabilir tarım arazisini yüzde 60’a getireceğiz’
Valilik Kupası Voleybol Turnuvası başladı
Tüm ameliyathaneler yenilendi
Belene Kampı'nda yaşadıklarını unutamıyor
Erişte mantısı, tarhana pilavı, kaz oturtma…
2. tur seçim hazırlıkları