Maske takmayan pazarcılara para cezası
Havsa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sebze-meyve pazarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında belirlenen kurallara uymayan 2 esnafa idari para cezası uyguladı.
Yayın Tarihi: 14 Eylül 2020, Pazartesi 07:00
Gündem Haberleri

Kovid-19 salgınıyla mücadelede denetimlerini sürdüren ekipler, esnaf ve vatandaşları kurallara uymaları yönünde uyarırken, kurallara uymayanlara ise cezai işlem uyguluyor.

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, salgınla mücadelede herkesin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması gerektiğini söyledi.

Özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu pazarlarda sıkı denetim uygulandığını belirten Balkan, kurallara uymayanlara idari para cezası uygulandığını ifade etti.

Halk sağlığını korumak için denetimlerin süreceğini aktaran Balkan, şunları kaydetti: “Belediyemiz Zabıta Amirliği’nce hayvan pazarımızda başladığımız salgın denetimlerine sebze pazarımızda sıkı şekilde devam etti. Pazarda tedbirlere uymayarak maske takmayan 2 esnafa zabıta amirliğimizce idari para cezası kesildi. Tüm hemşerilerimizi salgına karşı duyarlı olmaya ve maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymaya davet ediyoruz.” Haber Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’