Bayram çöplüğü!
Kurban Bayramı tatilini Edirne’nin Saros körfezinde geçirmek için kente akın eden tatilciler, Erikli’de yoğunlaşırken, arkalarında bıraktıkları atıkları ise, yöreyi adeta çöplüğe çevirdi.
Yayın Tarihi: 04 Ağustos 2020, Salı 07:00
Haberleri

Edirne’nin Ege Denizi’ne kıyısı bulunan ve İstanbul’a yakınlığı ile turistlerin uğrak noktası olan Saros Körfezi, Kurban Bayramı tatilinde binlerce tatilciye ev sahipliği yaptı. Plajların dolduğu Erikli ve Mecidiye köylerinde otel, pansiyon ve günlük kiralanan yazlık evlerin dolması sebebiyle yer bulamayan bazı vatandaşlar, sahil ve açık alanlara çadırlarını kurarak, tatillerini burada geçirdi.

 

100 kamyon çöp toplandı

Mecidiye Köyü’nde tatilini geçiren vatandaşların çoğu çadır ile konaklamayı seçerken, arkalarında bıraktıkları atıklarla kıyı şeridini ve ormanlık alanları da çöpleriyle kirletti. Çöplerin büyük alanlara yayılmasıyla çevre kirliliği oluşurken, Keşan Belediyesi’ne bağlı ekipler, tatil boyunca sahillerdeki kirliliği önlemek adına çöp toplama çalışmalarını yürüttü.

Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Erikli, Yayla ve Danişment sahillerinde bayram boyunca 100 kamyon çöp topladıklarını kaydetti. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne müzelerinde ziyaretçiler geçmişe gidiyor
Kan stoklarını artırma amaçlı bağış kampanyası
“Çin malı teraziyle tartandan alışveriş yapmayın!”
Selimiye'de din görevlilerine Kovid-19 bilgilendirmesi
‘İYİ Parti iktidarı için mücadele edeceğiz’
“Kovid-19’la savaşan kahramanları ödüllendirin artık!”
LSV Dükkân LÖSEV’e umut oluyor
Hem sağlık, hem ticari uyarı
“Trakya Birlik’e ürün veren kazançlı çıktı”
Zıpkınkurt’tan esnafa müjde ‘Bulgarlar gelmeye devam edecek’
Edirnespor 2-1 galip
“Gelmezlerse toz oluruz”