“Yerel basına destek olunmalı”
İYİ Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, yerel basınının ekonomik sorunlarının son dönemlerde arttığına dikkat çekerek, kurum ve kuruluşların basına destek olması gerektiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 04 Ağustos 2020, Salı 07:00
Haberleri

Yerel basının ekonomik sorunlarının çok boyutlu olduğunu dile getiren Ergin, girdi maliyetlerinin yüksek olmasının sektörü olumsuz etkilediğini ifade etti.

Yerel basının desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Ergin, “Bölgemizdeki yerel basınının en önemli sorunların başında ekonomik zorluklar bulunmaktadır.  Resmi ilan ve kâğıt desteği basının işlevini yerine getirirken bağımsız olmasının önünde bir engel gibi görünse de yerel basının ayakta kalabilmesi için gereklidir” dedi.

 

“Yerel destek şart”

Devlet desteğinin yanı sıra ticari kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve okuyucular tarafından desteklenmesinin şart olduğunu aktaran Ergin, şöyle devam etti: “İlan ve reklâm gelirlerinin yerel gazeteler için çok büyük önem taşımaktadır yerel gazetelerimiz İlen ve reklam alamadığı ve devletimizin de desteklemediği takdirde kapanmak zorunda kalacakları aşikardır. Yerel basınımızı ayakta tutabilmek için yerelde ticaret yapan firmaların yeterli düzeyde reklâm vermesi ve halkımızın da gazetelerimize abone olması haber alma ve demokratik bir yaşam için kaçınılmazdır.

Gazetelerin, demokratik toplumlarda önemli bir güç olduğu gerçeğinin unutulmaması yayın ilkelerine ve politikalarına uyan basınımıza yerel firma ve vatandaşlarımızın mutlaka sahip çıkmaları gerekmektedir.” Haber Gökhan Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne müzelerinde ziyaretçiler geçmişe gidiyor
Kan stoklarını artırma amaçlı bağış kampanyası
“Çin malı teraziyle tartandan alışveriş yapmayın!”
Selimiye'de din görevlilerine Kovid-19 bilgilendirmesi
‘İYİ Parti iktidarı için mücadele edeceğiz’
“Kovid-19’la savaşan kahramanları ödüllendirin artık!”
LSV Dükkân LÖSEV’e umut oluyor
Hem sağlık, hem ticari uyarı
“Trakya Birlik’e ürün veren kazançlı çıktı”
Zıpkınkurt’tan esnafa müjde ‘Bulgarlar gelmeye devam edecek’
Edirnespor 2-1 galip
“Gelmezlerse toz oluruz”