BOTAŞ Saros için ihaleye çıktı
Bölge halkının mücadelesine ve bilime aykırı onlarca madde bulundurmasına rağmen FSRU projesiyle Saros Körfezi’ni limana çevirmek isteyen BOTAŞ, proje için ihaleye çıktı.
Yayın Tarihi: 01 Ağustos 2020, Cumartesi 17:32
Haberleri

Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere ve Gökçetepe arasındaki sahilde BOTAŞ tarafından yapılması planlanan FSRU Likit Doğalgaz Taşıma ve Yükleme Limanı projesinde Bilirkişi raporunda 90’a yakın bilime, hukuka ve ÇED yönetmeliğine aykırılık tespit edilmesine rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Nihai ÇED Raporu’na yönelik olumlu görüş vermesinin ardından, bölge halkı yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtı.
Saros Gönüllüleri Komisyonu tarafından kısa süre önce açılan dava gelişmesinin hemen ardından BOTAŞ, ihale duyurusuna çıktı. BOTAŞ tarafından web siteleri aracılığıyla yapılan duyuruda “Saros FSRU Terminali ve Kara Bağlantı Hattı Projesi Yapım İşi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir” denildi.
Elektronik ortamda ihale tekliflerinin verileceği belirtilen açıklamada tekliflerin 12 Ağustos’a kadar süreceği ifade edildi. Projenin ihale metninde ise, söz konusu yapım işinin 720 gün olarak belirlendiği belirtildi.

Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mesleğin son ustaları teknolojiye direniyor
Kuraklık ayçiçeği üreticisini vurdu
İba’dan AK Parti’nin 19. Kuruluş mesajı
Önerilerini yerinde gösterdiler
Sokak canları için mama çağrısı
Pandemiye karşı yeni uygulamalar konuşuldu
Beksaç’a Bulgaristan’dan önemli davet
Kırkpınar’ın yapılması şartlara bağlı
Bahçeşehir online takviye telafi eğitimine hazır
MHP’de kongre takvimi
CHP'den İstanbul Sözleşmesi kalsın çağrısı
Lalapaşa köylerinin su sorunu çözülüyor