Edirne'de 3. Lig Coşkusu
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Edirnespor'un 3. Lig'e yükselmesiyle hakkının teslim edildiğini belirterek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na TFF nezdinde gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür etti.
Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2020, Perşembe 14:16
Haberleri

Gürkan, kulüp başkanı Savaş Üner'le birlikte Belediye Meclis Salonu'nda düzenlediği toplantıda, takımın 3. Lig'e yükselmesinin kentte büyük bir coşkuyla karşılandığını söyledi.
Sezon başından beri büyük bir mücadele verildiğini dile getiren Gürkan, 3. Lig'e çıkmak için kulüp yöneticileri, teknik ekip ve futbolcuların emeklerini ortaya koyduğunu ifade etti.
Takımın 3. Lig’e hakkıyla çıktığını vurgulayan Gürkan, kimsenin lütfuyla bir üst lige çıkılmadığını ve ortada büyük bir başarının olduğunu belirtti.
Koronavirüs salgını sonrası TFF'nin aldığı kararın yeniden değerlendirilmesi için çalışmalar yapıldığını hatırlatan Gürkan, şunları kaydetti:
"Bugün geldiğimiz noktada Edirnespor'umuz 18 yıl aradan sonra 3. Lig'de. Bunun haklı gururu ve onurunu yaşıyoruz. Bu süreçte hak teslim etmemiz gerekenler var. Bizimle beraber 9 kulüp için gerçekten mücadele eden insanlar oldu. Bunların başında TBMM Başkanı Mustafa Şentop geliyor. Kendisini arayarak Edirne halkı adına teşekkürlerimi ilettim. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'na teşekkür ediyoruz. Her ne kadar bizi üzmüş olsalar da TFF'ye teşekkür ediyorum. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'ya bu süreçte verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. TBMM'de konuyu ilk olarak gündeme getiren CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'a da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz."
Kulüp Başkanı Savaş Üner de 18 yıl sonra 3. Lig'e çıkmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, takımı daha üst seviyelere taşımak için mücadele edeceklerini kaydetti.

GÖKHAN ZOBAR

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Cumartesi pazarında gün değişikliği
Tepki çeken diyalog
 “Yoğun bakımda doluluk %76”
Toplu ulaşıma ‘HES’ zorunluluğu
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Toplu ulaşım araçlarında maske denetimi
Eren’den, Edirne Belediyesi’ne sert eleştiri
Kombi ve peteklere dikkat
Edirne Fahri hemşehrisini kaybetti
Karantinada olması gereken kadın sürücü yakalandı
Plaka numarası değişikliğini polis yutmadı