“Karar gönlümüzde taht kurdu”
TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nın adının Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak değiştirilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Yayın Tarihi: 09 Temmuz 2020, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısında 2 yıl önce jandarma kavşağındaki parka verilen 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nın adının değiştirilmesi görüşüldü. Parka, 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman isimlerinden Ömer Halis Demir’in adının verilmesi yönündeki karar, Meclis’ten oybirliğiyle geçti.

Söz konusu kararı son derece yerinde bulduklarını ve mutlu olduklarını belirten Bildiş, “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan'ın önerisi ve Edirne Belediye Meclisi'nin kararı ile şehrimizin en işlek caddelerinden birinde bulunan 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Parkının isminin Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak değiştirildiğini memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız. 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasında en önemli görevi canı pahasına yerine getiren ve içimizden çıkan bir meslektaşımız olmasından her zaman gurur duyduğumuz kahraman Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adının bir parka verilerek, hatırasının yaşatılacak olması bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Bildiş, darbe gecesi canı pahasına savunma yapan Halisdemir’in unutulmaz bir kahramanlığa da imza attığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Astsubay Ömer Halisdemir, vatan söz konusu olduğunda en ufak bir tereddüt göstermeden ölüme vakur bir şekilde yürümenin simgeleşmiş bir kahramanıdır. Böyle bir kahraman astsubayımızın adının Fatih'lerin, Mustafa Kemal'lerin şehri, Edirne'mizde yaşatılacak olması; Edirne halkı tarafından demokrasi ve cumhuriyet kahramanlarına hak ettiği değerin her zaman verildiğinin en güzel örneğidir. Gelecek nesillere aziz milletimizin ve cumhuriyetimizin değerlerine kast edecek her hainin karşısına her zaman bir Ömer Halisdemir çıkacağını hatırlatması, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin sonsuza kadar emin ellerde olduğu gerçeğinin aktarılması açısından bu kararı önemli olarak görüyoruz.Astsubayların gönlünde taht kuran bu karardan dolayı, başta Edirne Belediye Başkanımız RecepGürkan olmak üzere bütün Edirne Belediye Meclisi üyelerine şahsım ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne İl Başkanlığı adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım” Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Arıcılıkla emeklilik hayaline kavuştu
"Bildiklerimi kendime saklamak zorundayım"
 ‘İnsanlık’ utancı!
Müzeye tarihi ziyaret
‘10 gün sonra’ bilgisi çıldırttı
Yok böyle bi fiyat
Çılgın damat düğüne motosikletiyle girdi
Süloğlu Belediyesi’ne AB’den 2 sıfır araç hibe
Alevlerin sınırı geçmesi önleniyor
Sınırda üst düzey ‘yangın ‘görüşmesi
Bulgar Yunan yoksa iş de yok
Can dostlara 5 yıldızlı hizmet