MERİÇ BEBEĞİ SATIŞTA
Meriç Kaymakamlığı koordinasyonunda, Meriç Halk Eğitim Merkezi tarafından, ev hanımlarının istihdama katılmasını sağlamak amacıyla başlatılan "Meriç Bebeği" projesinde hazırlanan ürünler satışa sunuldu.
Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2020, Çarşamba 13:18
Haberleri

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, ilçenin tanıtımını artırmak ve ev hanımlarına ek gelir sağlamak amacıyla hayata geçirilen projede kadınlar tarafından örülen ilçeye özgü süs bebekler, Halk Eğitim Merkezi satış ofisinde satılmaya başlandı.

Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, ilçenin önemli tarım ürünlerinden pirinç ve yer fıstığının da tanıtımı yapılan süs bebeklerin turistik bir değer olduğunu belirtti. 

Edirnelileri ürünlerden satın alarak, tanıtımına ve kadın emeğine katkıda bulunmaya davet eden Güngör, şunları kaydetti:

"Bu projeyle ilçemizin değerlerinin, ilçemizin, Edirne ve Trakya'nın yöresel kıyafetlerinin ve ürünlerinin tanınmasını, ayrıca bize özgü turistik hediyelik bir simge oluşturulmasını istiyoruz. Proje, tanıtıma ve kadın istihdamına katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda usta öğreticilerimize, Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve Edirne Valisi Ekrem Canalp'e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz."

Gökhan ZOBAR

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mesleğin son ustaları teknolojiye direniyor
Kuraklık ayçiçeği üreticisini vurdu
İba’dan AK Parti’nin 19. Kuruluş mesajı
Önerilerini yerinde gösterdiler
Sokak canları için mama çağrısı
Pandemiye karşı yeni uygulamalar konuşuldu
Beksaç’a Bulgaristan’dan önemli davet
Kırkpınar’ın yapılması şartlara bağlı
Bahçeşehir online takviye telafi eğitimine hazır
MHP’de kongre takvimi
CHP'den İstanbul Sözleşmesi kalsın çağrısı
Lalapaşa köylerinin su sorunu çözülüyor