ARSLANZADE'DEN MOR KURABİYE
Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, Prof. Dr. İhsan Kara tarafından geliştirilen "mor miks" ürününü kullanarak "mor kurabiye" üretti.
Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2020, Çarşamba 12:38
Haberleri

Meriç, 3 aylık deneme üretimlerinin ardından tereyağ, badem, tam buğday unu ve "mor miks" kullanarak "moralize" adını verdikleri mor kurabiye üretmeyi başardıklarını söyledi.

Meriç, "mor miks" kullanılarak yapılan ürünlerin sağlıklı olduğunu ifade etti.

                  

"Mor misk"in böğürtlen, vişne, nar ve yaban mersini gibi sebze ve meyvelerin pigmentleri kullanılarak elde edilen faydalı bir bileşen olduğunu dile getiren Meriç, şunları kaydetti:

"Salgın döneminde biraz moralimiz bozuldu. Bizde gıda işi yapan bir firma olarak insanları mutlu edecek yeni bir tat üretmek istedik. Daha önce mor miks kullanılarak ekmek yapılmıştı. Mordan gelen güzel bir lezzet ve fayda var. Bizde tereyağ, badem ve tam buğday ununa mor miks ekleyerek tadı mahoş lezzetli bir kurabiye ürettik. Koronavirüs nedeniyle çöken moralimizi bu mucize lezzetle artırdık." 

             

Meriç, "mor kurabiye"nin beğeni topladığını da belirterek, "Dünyanın morali bozuldu. Bu moral bozukluğuna karşı Edirneli Arif usta olarak bir şeyler yapmak istedim. Mor lezzetin güzel bir yönü var. Mor miksle yapılan bu kurabiye herkese moral olsun. İnsanlara moral versin diye yaptığımız kurabiyeye 'moralize' ismini verdik. Salgın dönemi boyunca deneme üretimi yaptık ve çok güzel bir ürün oldu. Şer gibi görünen bu koronavirüs hayırlı bir nimet çıkarmamıza vesile oldu." diye konuştu.

Gökhan ZOBAR

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mesleğin son ustaları teknolojiye direniyor
Kuraklık ayçiçeği üreticisini vurdu
İba’dan AK Parti’nin 19. Kuruluş mesajı
Önerilerini yerinde gösterdiler
Sokak canları için mama çağrısı
Pandemiye karşı yeni uygulamalar konuşuldu
Beksaç’a Bulgaristan’dan önemli davet
Kırkpınar’ın yapılması şartlara bağlı
Bahçeşehir online takviye telafi eğitimine hazır
MHP’de kongre takvimi
CHP'den İstanbul Sözleşmesi kalsın çağrısı
Lalapaşa köylerinin su sorunu çözülüyor