“Sizi atattıran AK Parti İl Başkanı mıdır?”
Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Eğitim-İş Edirne Şubesi üyesi Turan Şallı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar sebebiyle Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sürgün edildiğini öne sürdü. Şallı’nın AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın paylaştığı bir gönderiye yaptığı eleştirel bir yorumdan dolayı soruşturma geçirdiğini savunan Yıldırım, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe söz konusu durumdan dolayı tepki gösterdi.
Yayın Tarihi: 30 Haziran 2020, Salı 07:00
Haberleri

Genel Başkan Yıldırım, kentte bir dizi incelemede bulunduktan sonra sendika şubesinde Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar ve yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenledi.

Sendika üyesi Turan Şallı’nın sosyal medya paylaşımlarından dolayı görev yerinin değiştirildiğini ve hakkında soruşturma başlatıldığını iddia eden Yıldırım, Şallı’nın eski görevine iade edilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

“Savunması dahi alınmadı”

Yıldırım, Şallı’nın AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın sosyal medya paylaşımına yaptığı eleştiriden dolayı cezalandırılmaya çalışıldığını öne sürerek, “Sosyal medyada yapılan her hangi bir eleştiri dikkate alınarak soruşturmalar açılmaktadır. Bunun en son örneği Turan Şallı’dır. Özellikle Şallı’nın AK Parti Edirne İl Başkanı’nın paylaştığı bir gönderinin altına yaptığı yorum dikkate alınarak, savunması dahi alınmadan, dava süreci ve soruşturma süreci bitmeden sürgün gönderilmesi kadar hukuksuz ve adil olmayan bir durum yoktur. Bu zamana kadar açılan uzaklaştırma ve sürgün cezalarını sendika olarak mahkeme yoluyla iptal ettirdik. Bundan sonrada bu süreç devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

“Koltuklarınızla sorununuz mu var?”

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliği eleştiren Yıldırım, şöyle devam etti: “Hiç kimse eleştirilmez değildir. Hiç kimsenin yaptıkları sorgulanamaz değildir. Bunun adı ister Milli Eğitim, ister Valilik, isterse de AK Parti İl Başkanlığı olsun. Bir siyasi partinin il başkanlığı demek, kendini Valiliğin ve yasanın üstünde görmek değildir. Buradan Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe bir kez daha soruyoruz. AK Parti İl Başkanı, sizin üstünüzde midir? Sizin amiriniz midir? Bu tür konularda derhal ceza verme gereği hissediyorsunuz. Koltuklarınızla sorununuz mu var? Sizi atattıran AK Parti İl Başkanı mıdır? Siz devletin yetkililerisiniz. Devletin yasa ve yönetmelikleri çerçevesinde gerekeni yapmalısınız.”

 

Gazi kararı tekrar değerlendirilsin

Yıldırım, kentin tarihi okullarından Gazi İlkokulu’nun depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılması kararını da eleştirdi.

Okulun kapatılmasının ve öğrencilerin farklı okullara dağıtılmasının öğrenciler ve ailelerini olumsuz şekilde etkileyeceğini aktaran Yıldırım, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuyu tekrar değerlendirmesi gerektiğini kaydetti. Haber Gökhan Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli dahilerden “İzolasyon sedyesi”
Vatandaşın ayağına giden tatlıcı
Ayçiçeği yağı fiyatlarında yeni sezonda düşüş bekleniyor
KADES seferberliği
SOL Partiden “Aşı Nerede?” sorusu
Ünlü Türk cerrahı Öz için Osmanlı'nın şifalı helvası "devai-misk"ten Türk bayrağı yapıldı
53 Bin 589 Öğrenci Karne Aldı
İpsala Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) bölge toplantısı gerçekleşti.
Milli güreşçi Yasemin Adar'dan Gençlik ve Spor Müdürü Selim Ak'a ziyaret
Pekcanlı; “Unutmadık, unutmayacağız”
TÜ ve ÇOMÜ Dostluk Köprüsü Kuruyor
İlaçla uyuttuğu yavru köpekleri kabanının astarı içerisine gizleyerek getirmiş