“Cemaatimiz çok duyarlı”
Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerde toplu ibadet kısıtlamasının kaldırılmasının ikinci haftasında Selimiye Camisi’nde vatandaşlar bir araya gelerek, namazlarını kıldı.
Yayın Tarihi: 06 Haziran 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, cemaatin duyarlı davrandığını belirterek, “Vaka sayılarının da az olması bizleri mutlu ediyor” dedi.

Selimiye Camisi’nde bir araya gelen vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler eşliğinde Cuma namazını kıldı. Cami avlusu ve bahçesini dolduran vatandaşların öncelikle camiye girişlerinde ateşleri ölçüldü. Ardından Edirne Belediyesi tarafından tek kullanımlık maske ve seccade dağıtıldı.

Cemaate eşlik eden Müftü Üzüm, camilerde ibadet eden cemaatin kurallara alıştığını ve duyarlı davrandıklarını ekleyerek, "Selimiye'de ikinci cuma namazımız. Vatandaşlarımız kurallara alışmış durumda. Vaka sayılarının da az olması bizleri mutlu ediyor. Allah'ın izniyle bu meseleyi bitirmek üzereyiz. Dikkatli olmaya devam ediyoruz. Cemaatimiz de çok duyarlı. Mutluyuz ve sevinçliyiz. Allah mutluluğumuzu daim etsin” ifadelerini kullandı. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

"Eve başsağlığı telefonları gelmiş"
ÇİFTÇİYİ BORÇ YÜKÜNDEN KURTARACAK TEKLİF
“Terminalimiz Keşan'ımızın aydınlık yüzü olacak”
Kapıkule’de Sanal Kuyruk Dönemi Hayata Geçiriliyor
Uzunköprü’de lavanta ekimi yaygınlaşıyor
Kavacık’ta bilirkişi de bölge halkı da ‘hayır’ diyor
Avukatlar “Çoklu Baro”ya karşı yürüdü
İba, İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti
"Kırkpınar Eylül'de yapılabilir"
Sıcak hava Meriç'i kuruttu
Vatan Partisi'nden "sözleşme" uyarısı
KOSGEB desteğiyle kurduğu imalathanesinde "mor yufka" üretmeye başladı