Twitter’daSaros isyanı!
Saros Gönüllüleri Dayanışma Komisyonu, Saros Körfezi’nde bölge halkının ve bilirkişinin itirazlarına rağmen yapılmak istenen FSRU Likit Doğalgaz Taşıma ve Yükleme Limanı Projesi için sosyal medya platformu twitter üzerinden kampanya başlattı. ‘Sarosuma Dokunma’ ve ‘SaveSaros’ etiketleriyle başlatılan kampanya, kentlilerin ve siyasetçilerin yanı sıra Haluk Levent tarafından da ilgi gördü.
Yayın Tarihi: 01 Haziran 2020, Pazartesi 09:24
Haberleri

Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere ve Gökçetepe arasındaki sahildeBOTAŞ tarafından yapılması planlanan FSRU Likit Doğalgaz Taşıma ve Yükleme Limanı projesi için usule aykırı bir şekilde İnceleme Değerlendirme Komisyon toplantısı düzenlenmişti. Toplantının ardından Saros Gönülleri Dayanışması öncülüğünde bölge halkı itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdi.

Twitter’da 3’üncü sıraya yükseldi

Tüm bu gelişmelerin ardından daha fazla kitleye ulaşmak adına sosyal medya platformu Twitter üzerinden başlatılan kampanya sayesinde Saros, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Saros Gönüllüleri Dayanışması tarafından ‘Sarosuma Dokunma’ ve ‘SaveSaros’ etiketleriyle başlatılan kampanyada konu başlığı Twitter gündeminde kendisine genişçe yer buldu.

Haluk Levent de destek verdi

Önceki yıllarda bölge halkına destek olmak ve Saros’da yaşanan çevre projeleri konusunda bir farkındalık yaratmak amacıyla 15 saatlik konser veren AHBAP Platformu Yönetim Kurulu Başkanı ve rock müzik sanatçısı Haluk Levent de kampanyaya destek oldu.

Vekiller duyarsız kalmadı

Birçok kullanıcının yanı sıra Trakya’daki milletvekillerinden de kampanyaya destek geldi. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden çok sayıda milletvekili ve yerel siyasetçiler de kampanyaya destek verdi. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

DOÇEK Bisikletçileri Trakya Turundan döndü
KATARLILAR FSRU’NUN NERESİNDE?
GÜRKAN’DAN HAVAİ FİŞEK KARARI
 “Dağımızı da bağımızı da savunacağız”
TIR’cıların kuyruk çilesine ‘sanal’ çare
Eğitim için el ele
Çevreci cami cemaatinin desteğiyle güzelleşiyor
 “Karar gönlümüzde taht kurdu”
Karaağaç yerlisi tezgâhta
Sivrisinekle mücadele sürüyor
"Faydasını ileriki yıllarda göreceğiz"
Az su içmek böbrek taşı riskini artırıyor