EDİRNE, BAHARA HAZIRLANIYOR
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına Koronavirüsüyle sıkıntılı günler yaşadığımız bu günlerde Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin önümüzdeki güzel ve sağlıklı günlere umut olması için 450 bin mevsimlik çiçek tohumu ektiğini söyledi. Bu sıkıntılı günlerin geride kalacağını belirten Gürkan, “Ektiğimiz çiçekler güzel günlere umut olsun” dedi.
Yayın Tarihi: 07 Nisan 2020, Salı 12:31
Haberleri

Koronavirüs salgınının Edirne’de yayılmasını önlemek, vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini asgari seviyeye düşürmek, salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Edirne Belediyesi; bir taraftan da bahara hazırlık yapmayı ihmal etmiyor. Bu kapsamda Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanılması için 450 bin mevsimlik çiçek tohumu ekti. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait seralara karagöz(tagates patulo durango),portakal,limon (tagates erecta taishan)türlerinde tohumları ekildiğini belirten Gürkan, tohumu ekilen çiçeklerin kent merkezinde Edirne Belediyesi'ne ait park ve bahçelerde kullanılacağını söyledi.

İlkbahar ve yaz aylarında başlayacak olan peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanılacak olan çiçeklerle şehrin daha canlı ve daha renkli bir görünüme kavuşacağını ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hiç kuşkusuz ki yaşadığımız bu zor günler geride kalacak. Dostlarımızla sevdiklerimizle baharın o muhteşem kokusunda; o muhteşem renklerinin arasında yine bir araya geleceğiz. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen sizde evlerinizde kalın. Güzel günler çok yakında” dedi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı