Acılı anneye ikinci kez dava!
Çorlu’daki tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i yitiren acılı anne Mısra Öz Sel hakkında mahkeme heyetine hakaret suçlamasıyla dava açıldı.
Yayın Tarihi: 04 Nisan 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Uzunköprü-Halkalı seferini yapan trenin, Çorlu’da altı boşalan menfezden geçmesi sonucunda vagonların devrilmesiyle 25 kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin de yaralandığı faciada 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i kaybeden acılı anne Mısra Öz Sel’e sosyal medya paylaşımları nedeniyle dava açıldı.

Adalet Nöbeti eylemi için dava açılmıştı

Daha önce Anayasa Mahkemesi önünde adalet nöbetine katıldığı gerekçesiyle dava açılan, Çorlu’daki tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i yitiren acılı anne Mısra Öz Sel’e bu defa mahkeme heyetine hakaret suçlamasıyla dava açılması tepki aldı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından anne Sel hakkında hazırlanan iddianamede yer alan bilgilere göre 12 Aralık 2019 tarihli duruşmada hâkimlere hitaben sarf ettiği “Adalet aranırken yapılan usulsüzlüğe aldatmacaya göz yuman bir mahkeme heyeti var karşımızda. Sanık olması gereken tanıklara sorulacak soruları veren hâkimler var adalet saraylarında. Ve bugün bildirdiğimiz halde 3 maymunu oynamayı tercih eden bir heyet. Sarayın soytarıları’ ve ‘Adalet gücümüze bile bakmaya cesareti olamayan üç maymunun elinde bugün ‘rayların altında kaldı’ oturdukları koltuktan ben utandım. Bu utançla yaşasınlar” sözleri nedeniyle “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçu işlediği iddia edildi.

Hâkim karşısına çıkacak

Kendisi hakkında hazırlanan iddianamenin Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildiğini ve 17 Eylül’de hâkim karşısına çıkacağını söyleyen anne Sel, “Ne yazık ki buradan üzülerek belirtiyorum. Hakkımda açılan soruşturma takipsizlikle sonuçlanmadı ve bir davaya dönüştü. 17 Eylül 2020’de hâkim karşısında çıkacağım. Ankara’da açılan davadan sonra bir dava daha açıldı hakkımda. Tam 2 davadan sanık durumundayım şuanda. Sanık olması gereken ben miyim? Tabi ki söylediğim sözlerin arkasındayım. Bu ülkede kimseyi eleştiremeyecek miyiz? Olanlara susacak mıyız? Çorlu davasının son duruşmasında heyete taleplerimizi ilettik, usulsüz yapılan şeyleri anlattık ne bizi ne avukatlarımızı dikkate almadılar. 25 kişi öldü. 1.5 yılı geçti bu dava hala sallantıda. Tabi ki kolay değil ama ciddiyetle yürütülen hiç bir şey görmüyoruz karşımızda. Sonrada eleştirdiğimiz için dava açılıyor bizlere. Çok mu ağır geliyor sözlerim? O halde onlar evlatlarını koysunlar toprağa nasıl davranabilirler bu adaletsizlik karşısında? Hukuk adına utanç verici, insanlık adına ise vicdandan yoksun bir davranış bu. Olan biteni anlatmaya devam edeceğim. Çocuğumu geri getiremeyeceklerine göre gerçek sorumluları yargılasınlar. Biz başka bir şey istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER Jale AvyüzenZobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı