Kapıkule’de ‘sıra çilesi’ tarih olacak
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki modernizasyon çalışmalarının yıl içerisinde tamamlayıp, yaşanan sıkıntıları kökten çözmeyi hedeflediklerini söyledi.
Yayın Tarihi: 14 Şubat 2020, Cuma 07:00
Haberleri

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Kapıkule Sınır Kapısı’nda devam eden çalışmaları incelemek ve Bulgar yetkililerle toplantılar yapmak için Edirne’ye geldi.

Kapıkule temasları öncesi Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret eden Turagay, ziyaret sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kapıkule’deki çileyi sonlandırmak için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Kapıkule’deki modernizasyon çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Turagay, çalışmalar tamamlandığında uzun kuyrukların sona ereceğini dile getirdi.

“Bu sene içinde tamamlanacak”

“Kapıkule’de bu çilemizi bir şekilde sonlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz” diyen Turagay, şöyle devam etti: “Gümrük sahasının, tüm yolcu ve araç trafiğini kaldırabilecek bir yapıya kavuşması için modernizasyon çalışmaları devam ediyor. Sahanın bütün o tır, yolcu ve araba trafiğini kaldırabilecek bir yapıya kavuşması için Kapıkule’yi modernize ediyoruz biliyorsunuz, inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor.

İnşallah bu sene içerisinde de açacağız. Bulgar tarafından da bir takım isteklerimiz oldu. Onlarda da bir takım genişletmelere gitmelerini istiyoruz. Bu konuda bugün ki toplantıda da somut adımlar atacağız. Sayın valimizle, bölge müdürlüğümüzde ki arkadaşlarla birlikte bu konu üzerinde çok duruyoruz. Bizim için Edirne de, Kapıkule de, tır şoförlerimiz de önemli.” Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Göçmenler 'Edirne'ye geliyor
Mülteciler Edirne'ye taksiyle gidiyor: 200 lira
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları