Selimiye’de avuçlar yağmur için açıldı
Edirne Selimiye Camii’nde çiftçiler, kurak geçen kış nedeniyle yağmur duası için el açtı. Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği, kurak geçen kış nedeniyle gelen talepler doğrultusunda Selimiye Camii’nde yağmur duası gerçekleştirdi.
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Cuma namazı öncesi vatandaşlar, İl Müftüsü Emrullah Üzüm'ün ettiği yağmur duasında ellerini semaya açtı.

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, yaptığı açıklamada, “Bölgemizde yaklaşık 3 aydan beri uzun yıllardır görülmeyen bir kuraklık mevcut. Ben yaklaşık 60 yaşındayım, 30-40 yıldan beri bu kadar kurak 1 ya da 2 kış geçirmişizdir.” diyerek şunları belirtti:

“Tabii tohum ekiminde güzel bir yağmur aldık ama sonrasında tamamen kesti. Köylerimizi gezdiğimizde üreticilerimizden yağmur duası yapılması konusunda ciddi bir talep geldi. Biz de Edirne Süt Üreticileri Birliği olarak bir organizasyon yaptık. Edirne’nin simgesi Selimiye’de dua tertip ettik. Şu anda hem yağmur duası, hem de buğdayların çok iyi olmasından dolayı şükür duası yapacağız. Ancak buğdaylarımızın ciddi anlamda yağmura ihtiyacı var. İnşallah Allah dualarımızı kabul eder ve yakın zamanda rahmetiyle bizi kavuşturur. Çiftçimizin yüzü güler.

Edilecek yağmur duası buradaki merkezi sistemden bütün camilerimizde aynı anda okunacak. Köylerimizle de bu konuyla ilgili iletişime geçtik. Köylerden Selimiye’ye gelmek isteyen vatandaşlarımızın ulaşımını köy muhtarlarımız sağladı. Gelemeyenler de köylerimizde yağmur duasına ses sistemi sayesinde dinleyebilecek. Cuma namazı çıkışında da pilav ikramımız olacak. İnşallah Allah hem şükrümüzü hem de yağmur duamızı kabul eder”

Cuma namazının ardından caminin avlusunda vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mülteciler Edirne'ye taksiyle gidiyor: 200 lira
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları
Edirne’de ihracat da, ithalat da arttı