“Osmanlı Köyü’ne ziyaretçi akacak”
AK Parti Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, Edirne İl Özel İdaresi tarafından Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Osmanlı köyünde yapılmak istenen ve Trakya Kalkınma Ajansı(TRAKYAKA)’nca da desteklenen Osmanlı Otağ Köy Cazibe Merkezi’nin düzenlenmesine Şubat ayı içerisinde başlayacaklarını dile getirdi.
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

İl Genel Meclis Üyesi İmar Komisyonu, et ve köftesiyle meşhur olan Edirne’nin Osmanlı köyünde yapılmak istenen Osmanlı Otağ Köy Cazibe Merkezi’nin düzenleneceği alanı ziyaret etti.

Bütçesi 1 milyon 100 bin lira olan ve TRAKYAKA’nın finanse ettiği projenin hayata geçirilmesiyle bölgeye gelen turist sayısının artacağını belirten Akbulut, “İl Genel Meclisi İmar Komisyonu olarak Havsa-Osmanlı köyü arasındaki bir yerin imar komisyonu değişikliği yapılmasıyla ilgili olarak bir çalışma gerçekleştirdik ve devamında Osmanlı köyüne giderek köy tüzel kişiliğine ait olan yaklaşık 10 bin metrekare alan içinde 3 bin metrekaresi kullanılarak proje gerçekleştiriliyor. Proje, TRAKYAKA ağırlıklı ve Edirne İl Özel İdaresi ile birlikte yapılacak. İsmi Osmanlı Otağ Köy Cazibe Merkezi olacak. 1 milyon 100 bin lira maliyeti var. Şubat ayında yapımına başlanıyor. Proje tamamlanınca Osmanlı köyü bölgemizden ve diğer illerden ziyaret akınına uğrayacaktır diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Göçmenler 'Edirne'ye geliyor
Mülteciler Edirne'ye taksiyle gidiyor: 200 lira
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları