Ciğer ve bademezmesine hayran kaldılar
Baba Parası filminin gösterimi ve izleyicilerle söyleşi için Edirne’ye gelen ünlü oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir, kentin simge lezzetleri tava ciğeri ve bademezmesine hayran kaldı.
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in yaptığı Baba Parası filminin başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir, ERASTA AVM’de seyircilerle bir araya geldi.

Sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Kural ve Cemcir, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Filmin gösterimi öncesinde gazetecilere sorularını cevaplayan MuratCemcir, filmin vizyona girdiği andan itibaren güzel bir ilgiyle karşılandığını belirterek, seyircilerle buluşma etkinliklerini sürdüreceklerini dile getirdi.

“Onlar gibi olmak imkânsız”

Bir gazetecinin "Siz de Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi ortak dizi ve filmlerde yer alıyor, hiç ayrılmıyorsunuz, bu böyle devam edecek mi?" sorusuna Kural, "Zeki Alasya ve Metin Akpınar'a yakıştırılmak ve benzetilmek, bizim için onur verici bir durum. Onlar gibi olmak imkansız, 38 yıl birlikte tiyatro ve film yapmışlar. Biz de inşallah 38 yıl devam ettiririz” şeklinde cevap verdi.

Cemcir ise Zeki Alasya ile tanışamadığını belirterek, "Metin ağabey ile oturduk, sohbet ettik, mesleki anlamda bize kattıkları oldu. Yakıştırılmak güzel ama onlar gibi olmak biraz zor. Biz de 12 yıldır, 4 dizi, 6 film yaptık. Şu an filmimizin sonuçları iyi gidiyor” ifadelerini kullandı.

Cemcir, gelecek dönem televizyon olmasa da dijitale yapacakları bir dizi film projeleri olduğunu sözlerine ekledi.

Tava ciğer ve bademezmesine tam not

Söyleşinin ardından Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, Kural ve Cemcir’e tava ciğer ikram ederken, birlikte tava ciğer türküsünü seslendirdi. Ünlü oyunculara bademezmesi de ikram edildi. Kentin simge lezzetleri, Kural ve Cemcir’den tam not aldı.

Daha sonra Kural ve Cemcir, sinemaseverlerle "Baba Parası" filmini izledi. Haber Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları
Edirne’de ihracat da, ithalat da arttı
İki oto çarpıştı: 4 kişi hastanelik
Gıda denetimleri tam gaz