Garsonlara hijyen dersi
Edirne Belediyesi’nin, kent merkezinde faaliyet gösteren lokanta ve kafeteryalardaki garsonlara yönelik kişisel hijyen ve işyeri hijyeni konusunda eğitim verdiği bildirildi.
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

 

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “İstiyoruz ki esnafımız, garsonlarımız Türkiye’ye örnek olsun; Edirne’nin yüz akı olsun” dedi.

Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi ve İşyeri Denetim Birimi tarafından kentte faaliyet gösteren  lokanta ve kafeteryalardaki garsonlara yönelik kişisel ve iş yeri hijyeni konusunda eğitim verdi.

Edirne Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Tanrıkulu, Edirne Belediyesi olarak hijyen konusunu çok önemsediklerini ve bu konuda çeşitli eğitimler vererek, esnafı ve çalışanları bilgilendirdiklerini söyledi.

Tanrıkulu, konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

 “Belediye Başkanımız Recep Gürkan, Edirne’yi bir turizm destinasyonu haline getirdi. Edirne’yi keşfet programları ile kente gazetecilerin, tur operatörlerinin ve yatırımcıların gelmesini sağladı. Bu şehrin lokantasında yemek yiyen, kasabından et alan insanlar olarak, kendimizin yemeyeceği ya da kendimizin satın almayacağı hiçbir şeyi halkımıza da asla yedirmeyeceğiz, satın aldırmayacağız. Buraya gelen misafirlerimiz için de, burada yaşan halkımız içinde aynı şeyi istiyoruz. Edirne Belediyesi hiçbir zaman baskı ve ceza veren bir belediye olmadı. Önce eğitim sonra denetim yaptık. Bu şehirde gidemeyeceğimiz, yemek yiyemeyeceğimiz hiçbir lokanta ve kafeterya yok. Esnafımız ile bir aradayız. Edirne Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Biz istiyoruz ki esnafımız kazansın, şehrimiz kazansın, halkımız kazansın” 

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı Emin İnağ da yaptığı açıklamada, “Diğer illere baktığımızda Edirne’de problem yok denecek kadar az. Esnafımızın kendi diyaloğu da belediye ile iyidir. Bu tür etkinliklerinden dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na çok teşekkür ederim”  diye konuştu.

Daha sonra Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi’nden Hemşire İnci Özer ile İş Yeri Denedim Biriminden Gıda Mühendisleri Zeynep Demir, Ferhat Şahin ve Elif Atacan kişisel hijyen ve işyeri hijyeni konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdi. Haber Merkezi

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları
Edirne’de ihracat da, ithalat da arttı
İki oto çarpıştı: 4 kişi hastanelik
Gıda denetimleri tam gaz