Tatilleri eğlenceyle, trafik eğitimiyle geçiyor
Edirne'de yarıyıl tatilini Trafik Eğitim Parkı'nda değerlendiren öğrenciler hem teorik hem de uygulamalı eğitim görüyor.
Yayın Tarihi: 25 Ocak 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne Valiliği öncülüğünde kurulan pakta trafik, AFAD, ilk yardım, itfaiye, sıfır atık ve çevre güvenliği eğitimi veriliyor.

Trafik kuralları ve işaretlerini parkurda akülü araçları kullanarak öğrenen öğrenciler, itfaiye ekiplerinin gözetiminde yangın tatbikatına da katılıyor, veliler ise parkın kütüphanesinde vakit geçiriyor.

Edirne Trafik Eğitim Parkı Koordinatörü Ahmet Tevfik Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin okullarda öğrendiği teorik bilgileri parkta uyguladığını söyledi.

Eğitim alanları açısından parkın Türkiye'de ilk olduğunu belirten Erdem, "Diğer illerimizde trafik eğitim parkları mevcut ancak güvenli yaşam alanımızda kolektif bir eğitim süreci uyguluyoruz. Trafik eğitiminin yanı sıra yangın, afet, çevre güvenliği, sıfır atık ve sağlıklı yaşam konularında eğitimler veriyoruz." dedi.

Erdem, öğrencilerin yarıyıl tatilini trafik eğitim parkında geçirdiğini, 2,5 aydır da 3 bin çocuğa eğitim verdiklerini kaydetti.

 

- "Herkes temelden bu eğitimleri almalı"

 

Oğlunu trafik eğitim parkına getiren Kubilay Kaya, çocukların yarıyıl tatilinin anlamlı geçtiğini belirterek, "Oğlumuzu trafik konusunda ve diğer alanlar konusunda bilinçlensin diye getirdik. Aynı zamanda ben de öğretmenim, güzel bir uygulama. Temel sorunlarımız küçüklükten başlıyor bu anlamda herkes temelden bu eğitimleri almalı." diye konuştu.

Yeğenini trafik eğitim parkına getiren Dilek Pideci de uygulamalı eğitimin çocuklar açısından her zaman kalıcı olduğunu söyledi. Pideci, çocukların yarıyıl tatilinde hem öğrendiğini hem de eğlendiğini söyledi.(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Göçmenler 'Edirne'ye geliyor
Mülteciler Edirne'ye taksiyle gidiyor: 200 lira
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları