Şehit uzman çavuşu binler uğurladı
Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde yürütülen operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Bayram Günay, memleketi Uzunköprü ilçesine bağlı Dereköy’de binlerce kişinin katıldığı törende toprağa verildi.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 15:00
Haberleri

Irak’ın kuzeyinde sürdürülen operasyon sırasında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Bayram Bayram Günay'ın (27) Türk bayrağına sarılı tabutu ilk olarakDereköy’deki evinin önüne getirildi.

Şehidin annesiZümriye ve babası Tezcan Günay, oğullarının tabutuna sarılarak gözyaşı dökerken, Günay ailesini yakınları teselli etti.

Tabutun başından bir an olsun ayrılmadılar

Tabutun başından bir an olsun ayrılmayan anne Günay, "Böyle mi gelecektin, ben seni böyle mi görecektim yavrum? Gitme oğlum, bırakma beni" diyerek, gözyaşı döktü.

Şehidin naaşı, evinin önünde helallik alınmasının ardından yakınları ve vatandaşların omzunda köy mezarlığına getirildi.

Burada kılınan cenaze namazının ardından şehit Bayram Günay, dualar ve tekbirlerle defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Edirne Vali Vekili Ali Uysal, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Eşref Çağdaş Bal, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. HABER Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köseye karşı mart önerisi
“Ayrım gözetmeden çalışıyoruz”
Güvenli bağlanan çocuklar daha sağlıklı
İlk imza günü memleketinde
‘Yıpranma hakkı tescillendi’
Kapıkule’den dünyanın yolcusu geçti
Müftülükten ‘manevi danışmanlık’ hizmeti
Askeri yasak bölgede yakalanan tutuklandı
Akıllı:’Mahkeme süreci başlatılmalı’
‘Boşa harcanacak bir damla su yok’
Behlül’ün bacağındaki tümör alındı
Edirne 100 şehir arasında 68’inci