Köpeği öldürdü, kendini ‘mehdi’ ilan etti
Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Akıncılar köyünde, iddiaya göre bir köpeğin, “Ben Mehdi’yim” diye bağıran bir kişi tarafından av tüfeğiyle öldürülmesi, köyü ayağa kaldırdı.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

İddiaya göre köyün muhtarı Y.B’nin abisi olan A.B, cumartesi günü gece yarısı köy sakinlerinden birinin sahibi olduğu bir kangal köpeğini köy meydanında av tüfeğiyle vurdu.

Tüfek sesini duyduktan sonra dışarı çıkan vatandaşlar, yerde kanlar içinde can çekişen köpeği görünce  büyük şok yaşadı. İddiaya göre köpeği vuran A.B, “Ben Mehdi’yim” diye bağırdı ve bıçağıyla öldürdüğü köpeğe işkence yaptı.

 

Köylüler şikâyetçi oldu

Yaşanan korkunç olay üzerine vatandaşlar, durumu hemen jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri A.B’nin tüfeğine el koydu.

Köy sakinlerinden Ömer Ergin, A.B’denşikayetçi olduklarını ve yaşanan olayın köyde büyük bir üzüntüye sebep olduğunu söyledi.

A.B’nin kimseye zararı olmayan bir köpeği öldürdüğünü iddia eden Ergin, “A.B isimli şahıs, köy meydanında ‘Benim kardeşim muhtar, ben de Hz. Ali’yim’ diye bağırarak kendini mehdi ilan etti. Köpeği av tüfeğiyle vurdu ve bıçakla işkence etti. Olaydan sonra köyde yaşayanların psikolojisi bozuldu” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Haber Gökhan Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köseye karşı mart önerisi
“Ayrım gözetmeden çalışıyoruz”
Güvenli bağlanan çocuklar daha sağlıklı
İlk imza günü memleketinde
‘Yıpranma hakkı tescillendi’
Kapıkule’den dünyanın yolcusu geçti
Müftülükten ‘manevi danışmanlık’ hizmeti
Askeri yasak bölgede yakalanan tutuklandı
Akıllı:’Mahkeme süreci başlatılmalı’
‘Boşa harcanacak bir damla su yok’
Behlül’ün bacağındaki tümör alındı
Edirne 100 şehir arasında 68’inci