Köpeği öldürdü, kendini ‘mehdi’ ilan etti
Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Akıncılar köyünde, iddiaya göre bir köpeğin, “Ben Mehdi’yim” diye bağıran bir kişi tarafından av tüfeğiyle öldürülmesi, köyü ayağa kaldırdı.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

İddiaya göre köyün muhtarı Y.B’nin abisi olan A.B, cumartesi günü gece yarısı köy sakinlerinden birinin sahibi olduğu bir kangal köpeğini köy meydanında av tüfeğiyle vurdu.

Tüfek sesini duyduktan sonra dışarı çıkan vatandaşlar, yerde kanlar içinde can çekişen köpeği görünce  büyük şok yaşadı. İddiaya göre köpeği vuran A.B, “Ben Mehdi’yim” diye bağırdı ve bıçağıyla öldürdüğü köpeğe işkence yaptı.

 

Köylüler şikâyetçi oldu

Yaşanan korkunç olay üzerine vatandaşlar, durumu hemen jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri A.B’nin tüfeğine el koydu.

Köy sakinlerinden Ömer Ergin, A.B’denşikayetçi olduklarını ve yaşanan olayın köyde büyük bir üzüntüye sebep olduğunu söyledi.

A.B’nin kimseye zararı olmayan bir köpeği öldürdüğünü iddia eden Ergin, “A.B isimli şahıs, köy meydanında ‘Benim kardeşim muhtar, ben de Hz. Ali’yim’ diye bağırarak kendini mehdi ilan etti. Köpeği av tüfeğiyle vurdu ve bıçakla işkence etti. Olaydan sonra köyde yaşayanların psikolojisi bozuldu” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Haber Gökhan Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne’den Elazığ’a yardım eli
‘Afetin yaraları dayanışmayla sarılıyor’
Akgün'ün adayı Liznak
Aşı reddi halk sağlığı sorunudur
Becan’dan Akbulut’a tepki
Süt ve ev yoğurduna sahip çıktı
TEMAD’ın birliktelik çağrısı
Bulgaristan-Yunanistan sınırına bir kapı daha
Kaçmak için hazırlandılar, ama yakalandılar
Jandarma Roman ailelerini bilgilendirdi
Aksal’dan kuraklık ve virüsle ilgili açıklama
TÜ’lü hocalardan önemli bir eser daha