Çocuk Evi’nin büyük başarısı
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evlerinde koruma altında bulunan ve Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kanber Dikmen, Aydın’da düzenlenen Halter Yıldız Kız- Erkek Grup Müsabakalarında Türkiye birinciliğini kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Okul Sporları Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonasında katılan Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde korunma ve bakım altında bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kanber Dikmen, büyük bir başarıya imza attı.

Aydın’ın Didim ilçesinde düzenlenen, 40 ilden 361 sporcunun katıldığı ve toplamda 3 gün süren şampiyonada Dikmen, Halter Yıldız Kız- Erkek Grup Müsabakasında altın madalyayı alarak, Türkiye birincisi oldu. 69 koparma 92 silkme 161 toplam ile 65 kilo kategorisinde mücadele ederek altın madalyanın sahibi olan Dikmen’in başarısı ayakta alkışlandı.

Genç sporcunun önemli bir başarıya imza attığını ve Edirne’ye büyük bir gurur yaşattığını kaydeden Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Dikmen’in başarılarının sürmesi için desteklerinin devam edeceğini kaydederken, Antrenör Ersin Gök’ü de tebrik etti. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne’den Elazığ’a yardım eli
‘Afetin yaraları dayanışmayla sarılıyor’
Akgün'ün adayı Liznak
Aşı reddi halk sağlığı sorunudur
Becan’dan Akbulut’a tepki
Süt ve ev yoğurduna sahip çıktı
TEMAD’ın birliktelik çağrısı
Bulgaristan-Yunanistan sınırına bir kapı daha
Kaçmak için hazırlandılar, ama yakalandılar
Jandarma Roman ailelerini bilgilendirdi
Aksal’dan kuraklık ve virüsle ilgili açıklama
TÜ’lü hocalardan önemli bir eser daha