Çocuk Evi’nin büyük başarısı
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evlerinde koruma altında bulunan ve Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kanber Dikmen, Aydın’da düzenlenen Halter Yıldız Kız- Erkek Grup Müsabakalarında Türkiye birinciliğini kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Okul Sporları Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonasında katılan Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde korunma ve bakım altında bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kanber Dikmen, büyük bir başarıya imza attı.

Aydın’ın Didim ilçesinde düzenlenen, 40 ilden 361 sporcunun katıldığı ve toplamda 3 gün süren şampiyonada Dikmen, Halter Yıldız Kız- Erkek Grup Müsabakasında altın madalyayı alarak, Türkiye birincisi oldu. 69 koparma 92 silkme 161 toplam ile 65 kilo kategorisinde mücadele ederek altın madalyanın sahibi olan Dikmen’in başarısı ayakta alkışlandı.

Genç sporcunun önemli bir başarıya imza attığını ve Edirne’ye büyük bir gurur yaşattığını kaydeden Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Dikmen’in başarılarının sürmesi için desteklerinin devam edeceğini kaydederken, Antrenör Ersin Gök’ü de tebrik etti. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köseye karşı mart önerisi
“Ayrım gözetmeden çalışıyoruz”
Güvenli bağlanan çocuklar daha sağlıklı
İlk imza günü memleketinde
‘Yıpranma hakkı tescillendi’
Kapıkule’den dünyanın yolcusu geçti
Müftülükten ‘manevi danışmanlık’ hizmeti
Askeri yasak bölgede yakalanan tutuklandı
Akıllı:’Mahkeme süreci başlatılmalı’
‘Boşa harcanacak bir damla su yok’
Behlül’ün bacağındaki tümör alındı
Edirne 100 şehir arasında 68’inci