İkisinin de adı geçiyor
Edirne CHP İl Kongresi'ne kısa bir zaman kala İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın karşısına CHP'de uzun yıllar farklı görevlerde yer alan Erdal Akgün ve Gürkan Güneser'den birisinin çıkacağı kulisleri meşgul ediyor.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Yakın zamanda Edirne CHP İl Kongresi'ni gerçekleştirerek sandık başına gidecek. Mevcut İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın tekrar aday olacağı kesinlik kazanırken, kulisler, il başkanlığı adaylığında Erdal Akgün ve Gürkan Güneser'i de konuşmaya başladı.

 

"İl kongresi hareketli geçecek"

 

Erdal Akgün, yaptığı açıklamada, İl kongresinin hareketli geçeğini vurgulayarak, "Partimizin, partililerin alacağı her türlü karara hazırız, vereceği her türlü görevi de layığı ile yerine getirileceğinden bütün partililerimizin emin olmasını istiyorum. Partililerimiz ne görev verirse, Erdal Akgün olarak hazırım.” dedi ve şunları sıraladı:

“Yete ki partide Lalapaşa’dan Enez'e kadar işin ehli insanlar olsun. Çalışmak lazım. Partimim üzerindeki bu ölü toprağını atmamız lazım. Partimizin bir an önce silkinmesi lazım. Onun için de partiyi eski günlerine döndürmek için o heyecanlı günlerine döndürmek için, partimizin ilçe kongrelerinde tarımın sorunlarını, çiftçinin sorunları konuşulacağı ve konuşulduğu günlere getirmek için memurun dertlerini, esnafın, emekçin, emeklinin dar gelirlinin, dertlerinin konuşulduğu kongrelere partimizi kavuşturmak için ben Erdal Akgün olarak partililerimizin alacağı karara uyarım, sonuna kadar saygı duyarım. Bu görev ne olursa olsun her şeyimle hazırım. Partililerim adaysın derse aday olmaya hazırım. Onların alacağı kararın her türlüsüne hazırım. Aday ol diye istekler var.

 

‘Kongrelerde büyük heyecan olmalı’

 

Partililerimin alacağı karara sonuna kadar sahip çıkar ve uyarım. İl Başkanlığı süreci merkez ilçenin tek adayla geçilmesinin tek sebebi, genç bir insanın ve iyi bir ekibin aday gösterilmesi. Yanında birkaç tecrübeli insanın olmasından kaynaklanan bir olaydı. Ama tek adaylı kongrelerde daha büyük heyecan olmalı. Masal anlatılmamalı insanlara. Edirnemizin en ücra köyünden gelen bir insan orada öyle şeyler almalı ki köyüne gittiğinde bunları anlatmalı. Kongreden, o salondan aldığı heyecanı Budakdoğanca, Yenikadın köyünden gelen delegemiz Avarız köyünden gelen delege, köyüne döndüğünde köylü onu bekliyor, ne yaptınız diye, ne konuştunuz diye. İlçe kongresine Eren Erdem gelmemiş olsa, neredeyse hiçbirşeyin olmadığı bir kongre olacaktı. Bizim üzüntümüz bu.

Genç, dinamik ve heyecanıyla partimize katkı katacağına inandığımız bir ilçe başkanı göreve başladı. Tek tesellimiz bu oldu. Ben istiyorum ki CHP kongrelerinde bir şeyler orataya çıksın. Bu genel merkeze kadar ulaşsın. Bütün tarım kesimini heyecan sarsın. Bizim partimizin kongresinde emekçi insanların hakları konuşulsun, ezilen insanlar konuşulsun ama maalesef böyle bir şey duymamanın üzüntüsünü yaşadım ve bütün arkadaşlarım öyle.

Bakmayın kimse sesini çıkaramıyor. Benim bu yaşadıklarımı son kongreye katılanlar da a dan z ye hepsi bu duygular içersinde. Biz partimizi eski günlerine döndürmek için, yerel seçimlerde yüzde 60-65 oy almak için referandumlarda yüzde 73'e çıkmak için hiçbir partiden medet ummamıza gerek yok. Biz devlet kurmuş bir partinin mensuplarıyız. Çok enteresandır ki; cephede kurulmuş bir partinin insanlarıyız, yeter ki, kendimize inanalım. Yeterki kalbimizi, herşeyimizi partimize verelim, başarı öyle gelir.

 İl kongresi hareketli geçecek, heyecanlı günlere döndürmek için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız" Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı