2020’nin ilk şampiyonluğu
Dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli güreşçi Yaşar Doğu’nun adına bu yıl 48’incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası’nda kadınlar Türkiye’yi şampiyonluğa taşırken, erkekler ikinci oldu. 76 kiloda mücadele veren Milli Güreşçi Yasemin Adar, yeni yılın ilk şampiyonluğunu elde etmenin mutluluğunu yaşadı.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Dünya Güreş Birliği’nin 2020 takviminde bulunan etkinlik olarak desteklenen, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası’nda kadınlar, Türkiye’ye büyük başarı kazandırdı. İstanbul Bağcılar’da düzenlenen müsabakaya katılan Trakya Üniversitesi öğrencisi, Milli Güreşçi Yasemin Adar, güreş sporunda elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi.

20 ülkeden 250’ye yakın sporcunun ter döktüğü karşılaşmada kadınlar kendi kategorisinde 2 altın, 6 gümüş, 8 bronz madalya alarak topladığı 190 puanla zirveye yerleşti. Erkekler ise, 2 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalyayla 159 puan alarak kendi kategorisinde ikincilik sırasını elde etti.

Erkeklerde 61 kiloda Hamza Alaca altın, 79 kiloda Nuri Temur ve 125 kiloda ise Tanju Gemici gümüş madalya aldı. Erkeklerde 61 kiloda Recep Topal ve Recep Aktaş, 74 kiloda Yakup Gör, 79 kiloda Ahmet Batuhan Kıs ve Nuri Kotanoğlu bronz madalya kazanırken, Kadınlarda ise 55 kiloda Melda Dernekçi ve 76 kiloda Yasemin Adar altın madalyayı Türkiye’ye kazandırdı. 55 kiloda Dilan Kaya gümüş, aynı kategoride Esra Pul bronz madalya kazanırken, Elif Jale Yeşilırmak da 62 kiloda bronz madalya elde etti. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köseye karşı mart önerisi
“Ayrım gözetmeden çalışıyoruz”
Güvenli bağlanan çocuklar daha sağlıklı
İlk imza günü memleketinde
‘Yıpranma hakkı tescillendi’
Kapıkule’den dünyanın yolcusu geçti
Müftülükten ‘manevi danışmanlık’ hizmeti
Askeri yasak bölgede yakalanan tutuklandı
Akıllı:’Mahkeme süreci başlatılmalı’
‘Boşa harcanacak bir damla su yok’
Behlül’ün bacağındaki tümör alındı
Edirne 100 şehir arasında 68’inci