‘Kürkçü kendisi istifa etti’
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti eski Merkez İlçe Başkan vekili Cem Kürkçü'nün kendisinin istifa ettiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

İba, yeni parti binasında basın mensuplarını ağırladı.

Bir gazetede Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Derneği’nin Antalya’da düzenlediği seminere katılan Edirne İl Genel Meclisi Üyelerinin tekne turunda çekilen görüntüleri Edirne siyaset gündemine bomba gibi düştü.  Görüntülerde, İl Genel Meclisi Başkanı CHP'li Mehmet Geçmiş’in  istifa eden AK Parti Merkez İlçe Başkan vekili Cem Kürkçü’yü kast ederek, “Cem Kürkçü’nün kafasını yedik” sözlerine AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Melek Uzgör'ün “Tabi ki, tabi ki, ben de destekliyorum” şeklinde yanıt vermesi basına sızdı.

İba, görüntüyü kendisinin de izlediğini belirterek, "Talihsiz bir açıklamaydı. İlçe Başkan vekilimiz kendisi istifa etti. İl Genel Meclisi Üyelerimizle toplanıp gerekli bilgileri alacağız. Sonra da Genel Merkeze aktaracağız. Bir yaptırım olursa kamuoyuyla paylaşacağız. Söyleyecek başka bir şey yok" dedi.

 

"Daha temiz bir bina"

AK Parti yeni binası hakkında bilgiler de veren İba, "Eski binamızın fiziki şartları çok iyi değildi. Isınma problemi vardı, asansör yoktu, 5 kat çıkmak zorunda kalıyorduk.  Yaşlılarımız bize ulaşmakta güçlük çekiyordu. Daha düz ayak, ısınma problemi olmayan temiz bir yer olsun istedik. Eski binaya ne kadar masraf yapsanız da görünmüyordu. Daha temiz ve fiziki şartları daha iyi bir yere geçtik. Yerleşme aşamasındayız, odalarımızın çoğu hazır,  il genel meclisi, belediye meclisi ve milletvekilimize oda yaptık. Herkesin çalışma odası oldu ve vatandaşla daha çok iç içe olabileceğimiz bir ortam. Engelli vatandaşlarımız için çok güzel oldu. Gençlik ve kadın kollarımıza halk daha kolay ulaşacak. Çoğu odamız bitti" şekilde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları
Edirne’de ihracat da, ithalat da arttı
İki oto çarpıştı: 4 kişi hastanelik
Gıda denetimleri tam gaz