Engeller sporun gücüyle kalkacak
Edirne'de, sporun birleştirici gücüyle özel çocukların sosyal entegrasyonuna katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Dostluk Kazansın Engeller Azalsın" projesi kapsamında, özel öğrencilerin oluşturduğu futbol takımı antrenmanlarına başladı. Proje kapsamında oluşturulan takım, Edirnespor'la gösteri maçına çıkacak.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Edirne Valiliği Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi(PROMER) ve Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu işbirliğinde "Dostluk Kazansın Engeller Azalsın" projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında 15 özel öğrencinin oluşturduğu futbol takımı, 31 Mart 2020'de Edirnespor'la gösteri maçı yapacak.

Antrenörleri eşliğinde üç ay sürecek çalışmalarının ilkine Edirne Gençlik Merkezi'nde başlayan takım, düz koşuyla başladıkları antrenmanı, pas çalışmasıyla devam ettirip, çift kale maç ile sonlandırdı.

"Edirnespor'la gösteri maçı yapacaklar"

Proje sorumlusu Mutlu Kılıç, projenin sporun birleştirici gücüyle hedefine ulaşacağını söyledi.

Anlamlı bir projenin hayata geçirildiğini dile getiren Kılıç, "Proje kapsamında 15 özel çocuğumuzun oluşturduğu takım, Edirnespor'la bir gösteri maçı yapacak. Projemizde özel çocuklarımıza dikkat çekmek ve sporun birleştirici gücünü kullanarak güzel bir proje gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Edirne'deki tüm sporseverleri 31 Mart'ta yapılacak gösteri maçına şimdiden davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

“Toplumsal duyarlılığı artırmalıyız”

Faika Erkurt Özel Eğitim Okulu beden eğitim öğretmeni Nuray Kara ise amaçlarının toplumsal farkındalığı artırmak olduğunu belirterek, "Proje kapsamında yapılacak sanatsal ve sporsal çalışmalar 31 Mart günü yapılacak etkinliklerle taçlandırılmış olacak. Özel öğrencilerimizin sosyal yaşamda diğer bireyler gibi bir şeyler yapabildiklerini göstermek istiyoruz. Özel çocuklarımıza karşı toplumsal duyarlılığı artırmalıyız." diye konuştu.

 

“Maça iyi şekilde hazırlanıyoruz”

Takımın kalecisi 8. sınıf öğrencisi Furkan Demirci, yapacakları maça iyi bir şekilde hazırlandıklarını ve takımda olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

9. sınıf öğrencisi İremsu Candan da ilk çalışmalarının güzel geçtiğini kaydetti. Haber Gökhan Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köseye karşı mart önerisi
“Ayrım gözetmeden çalışıyoruz”
Güvenli bağlanan çocuklar daha sağlıklı
İlk imza günü memleketinde
‘Yıpranma hakkı tescillendi’
Kapıkule’den dünyanın yolcusu geçti
Müftülükten ‘manevi danışmanlık’ hizmeti
Askeri yasak bölgede yakalanan tutuklandı
Akıllı:’Mahkeme süreci başlatılmalı’
‘Boşa harcanacak bir damla su yok’
Behlül’ün bacağındaki tümör alındı
Edirne 100 şehir arasında 68’inci