Köpeklerin yaşam mücadelesi
Edirne’nin Enez ilçesindeki yazlıkların olduğu alandaki sokak köpekleri açlıkla mücadele ediyor.  ölüm kalımla burun buruna. Kış aylarında, yazlıklarda insan kalmayınca, sokak köpekleri de aç kalmaya başladı.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Enez Doğal Yaşamı Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği(DOĞA-DER) Başkan Yardımcısı Selma Yılmaz, aç kalan köpekleri bütçesi el verdiğince beslemeye çalışıyor.  Çok sayıda köpekleri beslemekte maddi güçlükler yaşadığını belirten Yılmaz, hayırseverlerden kuru ekmek, kuru makarna, ya da mama desteği bekliyor.

Yılmaz, köpeklerin açlıktan bir birlerini yeme noktasına geldiğini ifade ederek, “Yazlıkta insan kalmayınca köpeklerde aç kaldı. Kışın köpekler çok zor durumda. Ben Enez merkezde oturuyorum. Haftada 3 gün yazlıkların olduğu alana giderek köpekleri besliyorum. Maddi durumum el verdiğince. Köpeklere mama yardımı yapmak şart değil. Kuru ekmek ya da kuru makarna da yiyorlar. Açlıktan bir birlerini yer duruma geldiler. Ne olur benim sesime kulak verin. Ben para talep etmiyorum. Benim talebim sadece kuru ekmek veya kuru makarna. Canlarımız yaşasın ölmesin” dedi. Haber Ergin YIldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Göçmenler 'Edirne'ye geliyor
Mülteciler Edirne'ye taksiyle gidiyor: 200 lira
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Göçmen hareketliliği artarak devam ediyor
Umuda iltica
İdlib şehitleri için dua edildi
“Gün birlik ve beraberlik günüdür”
“İYİ Parti’nin değerleri için mücadele edeceğiz”
Çorlu, Ergene ve Saray’da şehidimiz var
Pazarkule Sınır Kapısı geçişlere kapandı
Mülteci akını Yunanistan’ı panikletti
Vali Canalp’ın Bulgaristan temasları