Köpeklerin yaşam mücadelesi
Edirne’nin Enez ilçesindeki yazlıkların olduğu alandaki sokak köpekleri açlıkla mücadele ediyor.  ölüm kalımla burun buruna. Kış aylarında, yazlıklarda insan kalmayınca, sokak köpekleri de aç kalmaya başladı.
Yayın Tarihi: 14 Ocak 2020, Salı 07:00
Haberleri

Enez Doğal Yaşamı Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği(DOĞA-DER) Başkan Yardımcısı Selma Yılmaz, aç kalan köpekleri bütçesi el verdiğince beslemeye çalışıyor.  Çok sayıda köpekleri beslemekte maddi güçlükler yaşadığını belirten Yılmaz, hayırseverlerden kuru ekmek, kuru makarna, ya da mama desteği bekliyor.

Yılmaz, köpeklerin açlıktan bir birlerini yeme noktasına geldiğini ifade ederek, “Yazlıkta insan kalmayınca köpeklerde aç kaldı. Kışın köpekler çok zor durumda. Ben Enez merkezde oturuyorum. Haftada 3 gün yazlıkların olduğu alana giderek köpekleri besliyorum. Maddi durumum el verdiğince. Köpeklere mama yardımı yapmak şart değil. Kuru ekmek ya da kuru makarna da yiyorlar. Açlıktan bir birlerini yer duruma geldiler. Ne olur benim sesime kulak verin. Ben para talep etmiyorum. Benim talebim sadece kuru ekmek veya kuru makarna. Canlarımız yaşasın ölmesin” dedi. Haber Ergin YIldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne’den Elazığ’a yardım eli
‘Afetin yaraları dayanışmayla sarılıyor’
Akgün'ün adayı Liznak
Aşı reddi halk sağlığı sorunudur
Becan’dan Akbulut’a tepki
Süt ve ev yoğurduna sahip çıktı
TEMAD’ın birliktelik çağrısı
Bulgaristan-Yunanistan sınırına bir kapı daha
Kaçmak için hazırlandılar, ama yakalandılar
Jandarma Roman ailelerini bilgilendirdi
Aksal’dan kuraklık ve virüsle ilgili açıklama
TÜ’lü hocalardan önemli bir eser daha