İnönü İlköğretimde Kariyer Günleri’nin konuğu Aygün’dü
Edirne Merkez İnönü İlköğretim Okulu’nda ‘Kariyer Günü’ düzenlendi, etkinliğe Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Özcan Aygün, konuşmacı olarak davet edildi.
Yayın Tarihi: 04 Nisan 2012, Çarşamba 13:26
Eğitim Haberleri

Aygün, yazar olmak isteyen öğrencilere öneriler sıraladı.  Yrd.Doç.Dr Özcan Aygün, etkinliğe çalışma arkadaşı Arş.Gör Polat Sel ile birlikte katıldı. Okul müdürü Ercan Aras, Okul  müdürü yardımcısı Esen Altınbalık,Türkçe öğretmeni Meral Çokkaş ,Din kültürü öğretmeni Mehmet Bülent Burç öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere mesleği,yazdığı kitaplar  ve bugünlere nasıl geldiği hakkında bilgi verildi.

Çok canlı ve coşkulu geçen etkinlik sırasında, Yrd.Doç.Dr. Aygün, öğrencilere okumanın geleceklerini oluşturmadaki rolünden  bahsetti, ayrıca ileride akademisyen ve yazar olmak isteyen öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Etkinliğin ilerleyen dakikalarında öğrencilerin yoğun isteği üzerine Aygün, İsmail Safa ve Hüseyin Nihal Atsız’dan şiirler okudu.

 Etkinlik sonunda Aygün,  İnönü Merkez İlköğretim Okulu’nu yapmış olduğu takdire şayan etkinlikten dolayı tebrik etti ve bu tarz çalışmaların gençlerin gelecekteki hayatlarını yönlendirmede oldukça önemli olduğunu belirtti. Okul müdürü Ercan Aras’ın, Yrd. Doç. Dr. Aygün’e  çiçek takdimiyle program sona erdi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dükkân kapatacak var
İba, vatandaşlara simit ikram etti
500 sanayi kuruluşu arasında 219’ncu sırada
Edirnespor kupaya veda etti
Projeden yararlanacaklar noter huzurunda belirlendi
Türk Dil Bayramı’nın 91. yıl dönümü
Vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı
“Alt yapının tamamına harcanacak para oraya gömüldü”
Edirneli judocunun başarısı
Irmak, itfaiye personeli ile görüştü
Edirne'de vatandaşlara 20 bin kandil simidi dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi