‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Vakıf kiralarına yapılan yüksek zam konusunda esnaflara, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’in "Kiraları yüksek bulan anahtarı teslim etsin gitsin." şeklinde bir söylemde bulunmadığını açıklaması üzerine Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, yeni bir iddia ortaya attı.
Yayın Tarihi: 14 Aralık 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Fındıklı, konuyla ilgili, “İşinize geliyorsa durun, işinize gelmiyorsa bırakın’ ifadesini kullandığını bana da söylediler. Bunu onun memurları da söylüyor. Yalnız o söylemiyor. Bunlar ağzına pelesenk olmuş herhalde, söylediklerinin de farkında değiller” dedi.

Fındıklı, kiralara yapılan zam süreci ile ilgili açıklamasında, “Bu süreç yaklaşık 25 gün önce başladı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne gittik. Daha taahhütnameler bize ulaşmadan biz kendilerini aradık. ‘Kiralar hakkında konuşmak istediğimizi’ söyledik. O gün Bölge Müdürüyle ben görüştüm. Kendisinden randevu istedik. Randevu vermedi. Israrla istedim, yine vermedi. Sonra bir gün telefon etti. ‘Bana kiralar için gelmeyin, çay, kahve içmeye gelin, biz daha kiralarla ilgili çalışıyoruz’ dedi. ‘Tamam’ dedik, gitmedik kendisine. Ondan sonraki süreçte bize tebligat yaptılar. ‘2 bin TL’nin altında kira olmaması gerektiğini’ söylediler. ‘Biz çok çalıştık. Rayiçe, emsale baktık’ dediler. Biz bu duruma itiraz ettik. Büyük AVM’lerde bile dükkân metrekaresi 125 lira. Isıtma, soğutma ve tuvalet imkânları, otopark hizmetleri var. Burada 4 duvara bu para çok. Bu çarşılarda bu paraları kazanan insanlar da yok. Kendileri buraya gelip gitmedikleri için konuya vakıf değiller” dedi.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün dilekçeleri değerlendireceğini ifade eden Fındıklı, “Şahsi olarak herkesten dilekçe istendi. ‘Biz bunları değerlendirip 3 gün içerisinde size cevap vereceğiz’ dedi. Dünden itibaren dilekçe süreci başladı. Bugün akşama kadar herkes dilekçesini vermiş olur. Ondan sonra biz indirim olup olmayacağını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

“Keşke bu noktaya gelinmeseydi”

Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’in şahsına "Kiraları yüksek bulan anahtarı teslim etsin gitsin." söyleminde bulunmadığını aktaran Fındıklı, “Benim şahsıma öyle bir şey söylemedi. Arasta’nın Selimiye Camii ile tanıtımı yapıldığı sırada, caminin tadilatı ile ilgili, Selimiye Camii’nde bulunduğu sırada Arasta’daki genç esnaf arkadaşlar kendisine gitmişler, ‘Kiraların çok yüksek olduğunu’ söylemişler ve kendisi de ‘İşinize geliyorsa durun, işinize gelmiyorsa bırakın’ ifadesini kullandığını bana da söylediler. Bunu onun memurları da söylüyor. Yalnız o söylemiyor. Bunlar ağzına pelesenk olmuş herhalde, söylediklerinin de farkında değiller. Keşke bu noktaya gelinmeseydi. En başta oturup bizi dinleseydi. Esnafın sıkıntılarını biraz anlamaya çalışsaydı. Her yıl bu çarşılarda enflasyon oranında zam yapılırdı. Bu yıl çok çalışmış. Böyle takdir etti” diye konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirnespor 2-1 galip
Gürkan:“Haydi çocuklar! Heyecanlıyız, umutluyuz, sizinleyiz!”
Restoresi biten İsmail Ağa Camisi dualarla açıldı
Edirne, kadına şiddeti önlemede pilot il
Kovid-19 tedbirine uyanların böylesi de var
İlgü’den veda
“Endişe ve şüphelerimiz var”
“Kazasız, yangınsız günler dileriz”
Baklavaya hücum
Ek ders ücret düzenlemesi yargıya taşındı
Trak Kaya Sunağı’nda ‘Güneş Diski’ keşfi
İl Milli Eğitim Müdürü Kadripaşa İlkokulu’nda