Komşuya takvimle jest
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, kente çok sayıda gelen Bulgar ve Yunan turistlere kendi dillerinde özel takvim bastırdı.
Yayın Tarihi: 14 Aralık 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne ve tava ciğerinin tanıtımına katkı sağlayacak Bulgarca ve Yunanca takvimler, komşu ülkenin vatandaşları tarafından ilgiyle karşılanıyor. Tarihi Ciğerci Bahri Bey’e ciğer yemeye gelen Bulgaristan vatandaşlarına kendi elleriyle takvim hediye eden Bahri dinar, yaptığı jestle Bulgar vatandaşların gönlüne dokundu.  

Dinar, yaptığı açıklamada, "Bulgarca ve Yunanca takvimlerimizi bastırdık. Bulgarca basılanlar elimize ulaştı. Yunanca bastırdığımız takvimler henüz gelmedi. Bu yıl Türkçe, Bulgarca ve Yunanca olmak üzere üç dilde takvimlerimizi hazırlayıp bastırdık. Türkçe ve Bulgarca olanların dağıtımını yapıyoruz. Sınır kentiyiz ve Türkiye'de en çok turist çeken kentiz ve gelen müşterilerimizin çoğu Balkan ülkelerinden geliyor. Balkan ülkelerinden de ağırlıklı olarak alışverişe Bulgar ve Yunan turistler geliyor. Alış veriş yaparak ekonomik anlamda destekleyen Yunan ve Bulgar turistlerimizin ellerine birer tane hediye verelim, jest yapalım istedik. Bu arada Edirne ve tava ciğerinin de tanıtımı olsun diye düşündük. İlk etapta iki bin adet bastırdık ve elimizde 200 tane kaldı. Yılbaşına daha çok var, sanıyorum yetmeyecek. İkinci parti olarak yine bastıracağız. Takvimde Beyazıt Sansı hocamızın 9/8'lik tava ciğer türküsü de yer alıyor" dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirne’den Elazığ’a yardım eli
‘Afetin yaraları dayanışmayla sarılıyor’
Akgün'ün adayı Liznak
Aşı reddi halk sağlığı sorunudur
Becan’dan Akbulut’a tepki
Süt ve ev yoğurduna sahip çıktı
TEMAD’ın birliktelik çağrısı
Bulgaristan-Yunanistan sınırına bir kapı daha
Kaçmak için hazırlandılar, ama yakalandılar
Jandarma Roman ailelerini bilgilendirdi
Aksal’dan kuraklık ve virüsle ilgili açıklama
TÜ’lü hocalardan önemli bir eser daha