“Vakıflar kiracısına zulüm”
Edirne’deki tarihi çarşıların kiralarına yapılması beklenen yüzde yüzlük kira zammı kent kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor. 25. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir de konuyla ilgili açıklama yaparak, “Vakıf kiracılarının üzerinden elinizi çekin. Bu bir zulümdür. Haddinizi bilin” dedi.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

Edirne gündeminde bir süredir konuşulan, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Alipaşa, Arasta ve Bedesten çarşılarına yapılacağı iddia edilen yüzde 100’lük zam belirsizliğine bir tepki de 25. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’den geldi.

Emir, Vakıflar Edirne Bölge Müdürü Osman Güneren’in konuyla ilgili çözüm bulması gerektiğini söyleyerek, “Vakıf kiracılarının üzerinden elinizi çekin. Bu bir zulümdür. Zulümle abad olunmaz. Esnafın işlerinin yüzde elli düştüğü bir zaman diliminde bu kadar yüksek kiraları taşıması mümkün değildir. Kira artışları TÜFE’den yapılmalıdır. Aksi halde esnaf bunun altında kalır. Ama önce siz altında kalırsınız. 2002 senesinde bir yazar kasa nelere sebebiyet verdiği herkesin hafızasındadır. Milletin sinir uçları ile oynamayın. Bu hareketiniz hükümetle millet arasını açmaya yarar. Esnafın yazar kasalarını bölge müdürlüğünün önüne atmasını mı bekliyorsunuz. Buna hakkınız yok. Haddinizi bilin. Edirne esnafına üvey evlat muamelesi yapmaya hiç kimsenin, ama hiç kimsenin gücü yetmez” ifadelerini kullandı. Haber Jale AvyüzenZobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması