“Vakıflar kiracısına zulüm”
Edirne’deki tarihi çarşıların kiralarına yapılması beklenen yüzde yüzlük kira zammı kent kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor. 25. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir de konuyla ilgili açıklama yaparak, “Vakıf kiracılarının üzerinden elinizi çekin. Bu bir zulümdür. Haddinizi bilin” dedi.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

Edirne gündeminde bir süredir konuşulan, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Alipaşa, Arasta ve Bedesten çarşılarına yapılacağı iddia edilen yüzde 100’lük zam belirsizliğine bir tepki de 25. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir’den geldi.

Emir, Vakıflar Edirne Bölge Müdürü Osman Güneren’in konuyla ilgili çözüm bulması gerektiğini söyleyerek, “Vakıf kiracılarının üzerinden elinizi çekin. Bu bir zulümdür. Zulümle abad olunmaz. Esnafın işlerinin yüzde elli düştüğü bir zaman diliminde bu kadar yüksek kiraları taşıması mümkün değildir. Kira artışları TÜFE’den yapılmalıdır. Aksi halde esnaf bunun altında kalır. Ama önce siz altında kalırsınız. 2002 senesinde bir yazar kasa nelere sebebiyet verdiği herkesin hafızasındadır. Milletin sinir uçları ile oynamayın. Bu hareketiniz hükümetle millet arasını açmaya yarar. Esnafın yazar kasalarını bölge müdürlüğünün önüne atmasını mı bekliyorsunuz. Buna hakkınız yok. Haddinizi bilin. Edirne esnafına üvey evlat muamelesi yapmaya hiç kimsenin, ama hiç kimsenin gücü yetmez” ifadelerini kullandı. Haber Jale AvyüzenZobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti