Borsa buğday alımında rekor kırdı
Edirne Ticaret Borsası(ETB) geçmiş yıllara göre bu yıl buğday alımında rekor kırdı. Buğday alımına devam eden ETB, bu yıl 52 bin ton buğday alırken 40 bin ton da lisanslı depoculuğa kabul yaparak toplamda 92 bin ton hacimle işlem yaptı. Geçen yıla göre buğdayın fiyat ortalaması da tonda 323 lira yükseldi.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

ETB Başkanı Özay Öztürk, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Borsamızın genel olarak buğday sezonlarını değerlendirdiğimizde 2019 yılında buğdayda 52 bin ton işlem yapıldı.” dedi ve ardından da şu bilgileri verdi:

“Geçtiğimiz yıllara göre artış var. 2019 yılında lisanslı depoculuğa 40 bin ton da mal kabulü yaptık. Toplamda 92 bin ton işlem yapıldı. 'Bugüne kadar yapılan işlemlerin rekoru' diyebiliriz. 2019 yılında 850 lira en düşük bin 594 lira en yüksek olmak üzere bin 325 lira ortalama alım fiyatı oluştu. 2018 yılında alım fiyatı ortalaması bin 2 liraydı. Geçen seneye göre ortalama parasalda 323 liraya çıkan bir artış görüyoruz. İşlem adetlerimizde de artış var. Genel olarak geçen yıla göre ve de Türkiye geneline göre değerlendirdiğimizde bölgemizin buğdayları verim olarak da, kalite olarak da çok güzel. Protein ortalamamız 13. 77"  Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması