Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak çalışması olan ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi kapsamında Edirne’deki öğrenciler ücretsiz olarak sinema keyfi yaşadı.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin sosyal gelişimlerine destek olmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi kapsamında öğrenciler beyaz perdeyle buluştu.

MEB’e bağlı okullardaki öğrencileri kapsayan proje kapsamında Edirne Kültür Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde kentteki bir alışveriş merkezinin sinema salonunda ücretsiz olarak başlayan gösterimler hafta bitimine kadar devam edecek.

Öğrenciler ücretsiz sinema keyfini yaşarken, proje hakkında “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilerimizde, toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün geliştirilmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek ve öğrencilerin ücretsiz olarak sinema ile buluşmasını sağlanması hedeflenmektedir” denildi. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması