Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak çalışması olan ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi kapsamında Edirne’deki öğrenciler ücretsiz olarak sinema keyfi yaşadı.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin sosyal gelişimlerine destek olmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ projesi kapsamında öğrenciler beyaz perdeyle buluştu.

MEB’e bağlı okullardaki öğrencileri kapsayan proje kapsamında Edirne Kültür Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde kentteki bir alışveriş merkezinin sinema salonunda ücretsiz olarak başlayan gösterimler hafta bitimine kadar devam edecek.

Öğrenciler ücretsiz sinema keyfini yaşarken, proje hakkında “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilerimizde, toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün geliştirilmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek ve öğrencilerin ücretsiz olarak sinema ile buluşmasını sağlanması hedeflenmektedir” denildi. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti