Sokak lezzetlerine ETSO eli
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt, kentin meşhur sokak lezzetlerinin desteklenerek bir düzen içinde olması gerektiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

Zıpkınkurt, konuyla ilgili Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’yle temas içinde olacaklarını belirterek, “Sokak lezzetleri dünyada çok önemli. Edirne’nin zengin sokak lezzetleri var. Bunları profesyonelce çalışmak lazım” dedi.

Zıpkınkurt, açıklamasında, “Edirne’nin yağda ve ızgara köftesi var. Kokoreci  var. Bunlar desteklenmeli ama bir düzen içinde olmalı. Bazı satıcılar el arabasında bazıları minibüs içinde satış gerçekleştiriyor. İstanbul’da simit arabaları yapıldı mesela. Biz de bir düzen içinde yapabiliriz. Bu çalışmayı belediye yapabilir. Biz de destek oluruz. Esnaf odası işin içine katılabilir. Sokak lezzetleri dünyada çok önemli. Bizim için de önemli. Edirne’nin zengin sokak lezzetleri var. Bunları profesyonelce çalışmak lazım. Biz bu sokak lezzetlerini ETSO gündemine alacağız. Esnaf odasıyla çalışalım. Bizim sokak lezzetlerimiz dünyanın birçok ülkesinden daha zengin” ifadelerini kullandı. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

"ESNAF DEVLETİ YANINDA GÖRMEK İSTİYOR"
T.Ü. “TÜRK GENOM” PROJESİNDE
Sanal ortamda ‘Makamda Şifa’ konseri
Asırlık sanat geleceğe taşınıyor
T.Ü.'DE “BEŞİ BİR YERDE” AKREDİTASYON
Trakya ve İstanbul’un tercihi Saros Körfezi
İki günde 4 bin maske dağıttı
 “2 ayın ardından kapılarımızı açıyoruz”
Valilik suç kayıtlarını paylaştı
Saros’da dalışlar Haziran’da başlıyor
Öğrenmedeki başarıda uykunun rolü
Aynı köyde ikinci vaka