Sokak lezzetlerine ETSO eli
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt, kentin meşhur sokak lezzetlerinin desteklenerek bir düzen içinde olması gerektiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 03 Aralık 2019, Salı 07:00
Haberleri

Zıpkınkurt, konuyla ilgili Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’yle temas içinde olacaklarını belirterek, “Sokak lezzetleri dünyada çok önemli. Edirne’nin zengin sokak lezzetleri var. Bunları profesyonelce çalışmak lazım” dedi.

Zıpkınkurt, açıklamasında, “Edirne’nin yağda ve ızgara köftesi var. Kokoreci  var. Bunlar desteklenmeli ama bir düzen içinde olmalı. Bazı satıcılar el arabasında bazıları minibüs içinde satış gerçekleştiriyor. İstanbul’da simit arabaları yapıldı mesela. Biz de bir düzen içinde yapabiliriz. Bu çalışmayı belediye yapabilir. Biz de destek oluruz. Esnaf odası işin içine katılabilir. Sokak lezzetleri dünyada çok önemli. Bizim için de önemli. Edirne’nin zengin sokak lezzetleri var. Bunları profesyonelce çalışmak lazım. Biz bu sokak lezzetlerini ETSO gündemine alacağız. Esnaf odasıyla çalışalım. Bizim sokak lezzetlerimiz dünyanın birçok ülkesinden daha zengin” ifadelerini kullandı. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması