Her şey güvenli internet için
Edirne Valiliği’nin koordinesinde Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Birimi ve Edirne Yeşilay Şubesi iş birliğinde sürdürülen ‘Güvenli İnternet Projesi’ kapsamında kent merkezi ve ilçelerde eğitimlerin ilk ayağı tamamlandı.
Yayın Tarihi: 02 Aralık 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek ve siber suçların önlenmesi amacıyla Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar ile Mücadele Birimi ve Edirne Yeşilay Şubesi iş birliğinde başlatılan, “Güvenli İnternet” ana temalı “Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve Siber Zorbalık” alt konulu eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor.

Proje kapsamında eğitim seminerlerinin ilk ayağı olan Lalapaşa, Süloğlu ve Havsa ilçelerinde eğitim öğretim hayatını sürdüren ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitimler, yoğun bir katılım sağlanarak tamamlandı.

Teknoloji konusunda her yaştan bireyin eğitim aldığı projede Havsa, Meriç, Lalapaşa, Süloğlu ve İpsala ilçelerindeki öğrenciler için karikatür sergisi de açıldı.

Başarılı bir şekilde sürdürülen proje hakkında bilgi veren Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, şöyle dedi:

“Ortaokul ve lise öğrencileri ‘Teknoloji Bağımlılığı, Güvenli İnternet, Siber Suçlar ve Siber Zorbalık’ konularında eğitilmekte, İnternetten gelen tehditler ve Teknoloji Bağımlılığı konusunda bilinçlendirilmektedir. Teknoloji bağımlısı olmamak, Teknoloji Bağımlılığından kurtulmak ve İnternetten gelen tehlikeler kapsamında nerelere/nasıl başvuru yapılacağı öğrencilere anlatılmakta olup; eğitim verilen okullarda kurulan ‘Yeşilay Sağlıklı Yaşam Çadırında’ bilimsel olarak hazırlanmış, çocukların yaş gruplarına uygun el ilanı, dergi ve görsel materyaller öğrencilere dağıtılmaktadır. İlçelerimizde eğitim çalışmaları tamamlandıktan sonra Edirne Merkez’de eğitim çalışmalarına devam edilecektir. Bu proje kapsamında Edirne İl Emniyet Müdürlüğümüze, Edirne Yeşilay Şubemize, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu eğitimlerde Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştık, eğitim sonunda soru/cevap yolu ile öğrencilerden aldığımız olumlu dönüşler, proje kapsamındaki hedeflerimize başarılı bir şekilde ulaştığımızı göstermekte. Bu durum bize mutluluk vermekte”  Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Selimiye’de avuçlar yağmur için açıldı
Mumcu, karanfillerle anıldı
Kapılara ‘Korona’ tedbiri
“Osmanlı Köyü’ne ziyaretçi akacak”
“Kucaklaşma ve öpüşmeden uzak durun”
Ciğer ve bademezmesine hayran kaldılar
Sevenleri Zogo’yu unutmadı
Garsonlara hijyen dersi
Tatilleri eğlenceyle, trafik eğitimiyle geçiyor
Uzunköprü Milli Eğitim Müdürü kaza geçirdi
Zabıtalara öfke kontrolü eğitimi
Tur otobüslerine denetim