Mağdur üreticiye yardım eli
Uzunköprü’nün Altınyazı köyünde alternatif tarım ürünü olarak yetiştirdiği deveci armutlarının üreticisi Naci Çalık’ın geçen Ağustos ayında soğuk hava deposunda meydana gelen yangın nedeniyle büyük zarara uğradığını hatırlatan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Özel İdaresi olarak kendisine destek vermek istediklerini belirtti.
Yayın Tarihi: 13 Kasım 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde Altınyazı köyünde alternatif tarım ürünü olan santamaria ve deveci cinsi yazlık armut üretimi yapan üretici Naci Çalık, Edirne İl Genel Meclisi’ne gelerek, yılın ilk hasadından topladığı armutları Meclis üyelerine sundu.

İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla daha önce Çalık ile proje yaparak armutları yetiştirdiklerini hatırlatan Meclis Başkanı Geçmiş, Çalık’ın geçen Ağustos ayında soğuk hava deposunda çıkan yangın sonucu tüm tesisini kaybettiğini dile getirdi.

Geçmiş, Edirne İl Özel İdaresi aracılığıyla Çalık’a yardım etmeyi istediklerini ve bu konuda ellerinden gelen şeyi yapacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:“Uzunköprü Altınyazı köyümüzden daha önce İl Özel İdaresi katkılarıyla proje yaptığımız deveci armudunu yetiştiren Uzunköprü’den Naci Çalık arkadaşımız İl Genel Meclisi’ne deveci armudunun ilk ürünlerini getirdiler. 3 Ağustos günü her şeyini kendisi yaptığı arkadaşımızın soğuk hava deposunda bir yangın çıkıyor. Bütün mal varlığını, binasını ve tesisatlarını, 15 ton deveci armudunu yangında kaybediyor. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah İl Özel İdaresi ya da Valimizle bu konuyu görüşeceğiz, hiç olmazsa bir katkı verebilir miyiz buna bakacağız. Kendi imkanlarını yaratacağız. Çünkü depo tamamen kül olmuş ve makine ve tesisatlar kullanılmayacak durumda.

Yangın kötü bir felaket inşallah biz de Valimiz ve İl Özel İdaremiz tarafından ufak da olsa katkıda bulunmaya çalışacağız” Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması