16 köye proje müjdesi
Orman ve Tarım Bakanlığı, Edirne’nin 16 köyünü Or-Köy projesi kapsamına aldı. Tespit edilen 16 orman köylerinde yaşayanlar, proje geliştirerek devletten hibe desteği alabilecek. Tarım ve hayvancılık projeleri onaylananlar hibe desteği ve faizsiz kredilerle, mevcut işlerini büyütebilecek ya da yeni işler yapabilecek.
Yayın Tarihi: 13 Kasım 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği(SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, konuyla ilgili açıklamasında, “2020 yılında Orman ve Tarım Bakanlığımız, Edirne Merkez'de Elçili, Hatipköy, Karakasım, Menekşesofular, Suakacağı, Üyüklütatar, Budakdoğanca, Büyükdöllük, Büyükismailçe, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük, Korucu, Muratçalı ve Orhaniye olmak üzere 16 köyümüzü Or-Köy kapsamına aldı.” dedi ve şunları anlattı:

“ Muhtarlarımızla görüşüyoruz. Tarım ve Orman Müdürümüzle de görüşeceğiz. Hibe destekli projeler var.

 Edirne Merkez'de 16 köyümüzün kapsama alınması güzel bir başlangıç. Projeler büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arıcılık, seracılık, lavanta ekimi gibi çeşitlendirebiliriz. Muhtarlarımızla görüşüp Tarım ve Orman Müdürümüze giderek hangi köyümüzde, ne tür talepler var, bunları değerlendireceğiz.

Önemli olan Edirne'den köylerimize proje çıkartmak. Projelerin büyük bölümü hibe, geri ödemeli kısımları var. Faiz falan yok ve güzel bir proje. Sayın Valimiz Ekrem Canalp de bu projelere çok önem veriyor. Öncelikle iş muhtarlarımıza düşüyor. Muhtarlarımıza birlik olarak gerekli bilgiyi veriyoruz. Birlik olarak talep edilen köylerde proje talebinde bulunan köylerimize ve üreticilerimize teknik anlamda destek verip her zaman yanlarında olacağız. Bu güzel bir başlangıç 2020 yılı için güzel projeler çıkartırız. Keşan ve Meriç ilçesi köylerinde daha önce yapan köylerimiz var ve güzel sonuçlar alındı. Hayırlısı olsun diyoruz”  HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 “Dağımızı da bağımızı da savunacağız”
TIR’cıların kuyruk çilesine ‘sanal’ çare
Eğitim için el ele
 “Karar gönlümüzde taht kurdu”
Karaağaç yerlisi tezgâhta
"Faydasını ileriki yıllarda göreceğiz"
Az su içmek böbrek taşı riskini artırıyor
Terminal Keşan’ın aydınlık yüzü olacak
 “İnandık ve başardık”
Erikli’ye ‘sosyal mesafeli’  kamp alanı
Kore gazisine son görev
“65 yaş üstü emekliler 2 kere mağdur edildi”