16 köye proje müjdesi
Orman ve Tarım Bakanlığı, Edirne’nin 16 köyünü Or-Köy projesi kapsamına aldı. Tespit edilen 16 orman köylerinde yaşayanlar, proje geliştirerek devletten hibe desteği alabilecek. Tarım ve hayvancılık projeleri onaylananlar hibe desteği ve faizsiz kredilerle, mevcut işlerini büyütebilecek ya da yeni işler yapabilecek.
Yayın Tarihi: 13 Kasım 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği(SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, konuyla ilgili açıklamasında, “2020 yılında Orman ve Tarım Bakanlığımız, Edirne Merkez'de Elçili, Hatipköy, Karakasım, Menekşesofular, Suakacağı, Üyüklütatar, Budakdoğanca, Büyükdöllük, Büyükismailçe, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük, Korucu, Muratçalı ve Orhaniye olmak üzere 16 köyümüzü Or-Köy kapsamına aldı.” dedi ve şunları anlattı:

“ Muhtarlarımızla görüşüyoruz. Tarım ve Orman Müdürümüzle de görüşeceğiz. Hibe destekli projeler var.

 Edirne Merkez'de 16 köyümüzün kapsama alınması güzel bir başlangıç. Projeler büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arıcılık, seracılık, lavanta ekimi gibi çeşitlendirebiliriz. Muhtarlarımızla görüşüp Tarım ve Orman Müdürümüze giderek hangi köyümüzde, ne tür talepler var, bunları değerlendireceğiz.

Önemli olan Edirne'den köylerimize proje çıkartmak. Projelerin büyük bölümü hibe, geri ödemeli kısımları var. Faiz falan yok ve güzel bir proje. Sayın Valimiz Ekrem Canalp de bu projelere çok önem veriyor. Öncelikle iş muhtarlarımıza düşüyor. Muhtarlarımıza birlik olarak gerekli bilgiyi veriyoruz. Birlik olarak talep edilen köylerde proje talebinde bulunan köylerimize ve üreticilerimize teknik anlamda destek verip her zaman yanlarında olacağız. Bu güzel bir başlangıç 2020 yılı için güzel projeler çıkartırız. Keşan ve Meriç ilçesi köylerinde daha önce yapan köylerimiz var ve güzel sonuçlar alındı. Hayırlısı olsun diyoruz”  HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması