Uzunköprü’de devasa bir domuz avlandı
Domuzlardan bıkan köylüler çareyi avcı Ali Birerdinç ve arkadaşlarını köylerinde av yapmaya davet etmekte buldu.
Yayın Tarihi: 13 Kasım 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Bir süre önce eşini kaybeden yılların usta gazetecisi ve avcı Birerdinç, dostlarının tüm ısrarlarına rağmen ava gitmiyor ve av program yapmıyordu.

 YABAN’ TV’de av programları hazırlayan ve sunan Birerdinç, köylülerden ve dostlarından gelen yoğun istek üzerine tekrar ava çıkmaya başladı ve av sezonunu 5 domuzun avlandığı Batı Karadeniz Bölgesinde açtı.

Birerdinç, sezonun ikinci avını ise Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde yaptı. Köylüler ürünlerine son derece zarar veren domuzlardan kurtulmak için YABAN TV’nin en sevilen programcılarından Ali Birerdinç ve avcı arkadaşlarını köylerinde domuz avı yapmaya davet etti.

Uzunköprü Avcılar Derneği Başkanı Metin Yılmaz’ın ve arkadaşlarının özel izinle organizasyonunu yaptığı domuz avına Birerdinç, diş hekimi Derya Güler, eski belediye başkanlarından Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı, iş adamları Erdoğan İslamoğlu, Şenol Özcan ve Engin Yılmaz’la birlikte katıldı.

Karahamza Devlet Avlağı ve Alıç Devlet avlağında yapılan avlarda 250 kiloluk dev bir domuz avlandı. Havsa avcılarının da katıldığı iki ayrı avda, toplam 14 domuz zararsız hale getirildi.

Tarlalarına zarar veren domuzlardan bir kısmının zararsız hale getirilmesi sonucu Eskiköy Av Derneği Köy sorumlusu çiftçi Kemalettin Şen, Alıç Köyü Muhtarı Hüseyin Kırlı, Altınyazı Köyü Muhtarı Özcan Meriç, avcılara teşekkür etti.

Sekiz özel kameranın kullanıldığı, yurt dışında da yayınlanacak olan domuz avı programının yapım ve yönetmenliğini Ersin Ayvacı, görsel yönetmenliğini Ozan Turgut, Dron pilotluğu ve kameramanlığını Ahmet Işık, aktüel kameramanlığını Özkan Orta yaptı.

Yepyeni bir formatla çekimi yapılan “Rastgele Ali Birerdinç Sürek Avı” adlı program yakında YABAN TV ekranında izleyicileriyle buluşacak. Haber Merkezi   

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BİK VALİLİK BİNASINDA FAALİYETTE
Buğday tarlaları kül oldu
Yuvadan düşen yavru leylekler korumaya alındı
Yerli Tohum Hasat Coşkusu
MERİÇ BEBEĞİ SATIŞTA
ARSLANZADE'DEN MOR KURABİYE
KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Meralar tam kapasiteli kullanılacak
Havsa itfaiyesine son teknoloji ekipman
​​​​​​​Edirne MEM’den yılsonu değerlendirmesi
TÜ tam 444 personel alacak
Aşılama takvimi değişti