Uzunköprü’de devasa bir domuz avlandı
Domuzlardan bıkan köylüler çareyi avcı Ali Birerdinç ve arkadaşlarını köylerinde av yapmaya davet etmekte buldu.
Yayın Tarihi: 13 Kasım 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Bir süre önce eşini kaybeden yılların usta gazetecisi ve avcı Birerdinç, dostlarının tüm ısrarlarına rağmen ava gitmiyor ve av program yapmıyordu.

 YABAN’ TV’de av programları hazırlayan ve sunan Birerdinç, köylülerden ve dostlarından gelen yoğun istek üzerine tekrar ava çıkmaya başladı ve av sezonunu 5 domuzun avlandığı Batı Karadeniz Bölgesinde açtı.

Birerdinç, sezonun ikinci avını ise Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde yaptı. Köylüler ürünlerine son derece zarar veren domuzlardan kurtulmak için YABAN TV’nin en sevilen programcılarından Ali Birerdinç ve avcı arkadaşlarını köylerinde domuz avı yapmaya davet etti.

Uzunköprü Avcılar Derneği Başkanı Metin Yılmaz’ın ve arkadaşlarının özel izinle organizasyonunu yaptığı domuz avına Birerdinç, diş hekimi Derya Güler, eski belediye başkanlarından Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı, iş adamları Erdoğan İslamoğlu, Şenol Özcan ve Engin Yılmaz’la birlikte katıldı.

Karahamza Devlet Avlağı ve Alıç Devlet avlağında yapılan avlarda 250 kiloluk dev bir domuz avlandı. Havsa avcılarının da katıldığı iki ayrı avda, toplam 14 domuz zararsız hale getirildi.

Tarlalarına zarar veren domuzlardan bir kısmının zararsız hale getirilmesi sonucu Eskiköy Av Derneği Köy sorumlusu çiftçi Kemalettin Şen, Alıç Köyü Muhtarı Hüseyin Kırlı, Altınyazı Köyü Muhtarı Özcan Meriç, avcılara teşekkür etti.

Sekiz özel kameranın kullanıldığı, yurt dışında da yayınlanacak olan domuz avı programının yapım ve yönetmenliğini Ersin Ayvacı, görsel yönetmenliğini Ozan Turgut, Dron pilotluğu ve kameramanlığını Ahmet Işık, aktüel kameramanlığını Özkan Orta yaptı.

Yepyeni bir formatla çekimi yapılan “Rastgele Ali Birerdinç Sürek Avı” adlı program yakında YABAN TV ekranında izleyicileriyle buluşacak. Haber Merkezi   

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli kredi kartını seviyor
‘Bunu onun memurları da söylüyor’
Meslek lisesi 3D kursuyla fark yaratacak
 “Bitcoin ödeme aracı olarak paradır”
Müdür Kurt’tan uyuşturucu uyarısı
Her 4 karttan 1’i Troy logolu
 ‘Yunan halkı Miçotakis gibi düşünmüyor’
Komşuya takvimle jest
Küçük kalpleriyle büyük sevgi paylaştılar
Atlar yaya gecidini kullandı
“Kentlinin taleplerine yanıt alınamadı”
Şensever’den desen yarışması