Öğrenciler cumhuriyet için aynı sahnede
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu iş birliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen konserde Türk ve Bulgar öğrenciler aynı sahnede buluştu. Kardeşlik ve dostluk temasıyla Edirne’de sahne alan öğrencilerin konserinin ikinci etabı Filibe’de yapılacak.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir araya gelen Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ile DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu anlamlı bir etkinliğe imza etti. İlk etabı Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen konserde TÜ Devlet Konservatuvarı öğrenci orkestrası ile DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu öğrenci orkestrası aynı sahnede kardeşlik için sanatseverlere müzik ziyafeti sundu. TÜ Devlet Konservatuvarı Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. İki ülkenin milli marşlarının seslendirilmesiyle başlayan konserde aynı sahneyi paylaşan öğrenciler, dostluk ve kardeşliği müzik eşliğinde yansıttı.

“Konserimiz kardeşliğimizi büyütecek”

TÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü, Balkan Senfoni Orkestrası Şefi-Genel Sanat Yönetmeni ve Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, “Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu iş birliğinde bir ilk gerçekleştiriliyor. İki konserden oluşan konserimizin ilk ayağı bugün Edirne’de sanatseverlerle buluştu. DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu öğrenciler ile TÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerimizin bir arada tek sahnede olacak. Bir onların solistleri bir de bizim solistlerimiz sahneye çıkacak. Bu bizim için bir ilk. İnşallah böyle projelerin artmasını istiyoruz. Bu tarz projelerle Balkanlarda hem üniversitemizin hem şehrimizin hem de ülkemizin tanıtımına büyük bir fayda sağlıyor. Filibe ve Edirne birçok ortak kültüre sahip iki eski şehir. Konserimizle kardeşlik kapısı daha da büyüyerek artacak. Kendilerine bunun için çok teşekkür ediyorum” dedi.

DobrinPetkov Müzik ve Dans Okulu Orkestra Şefi Prof. Dr. PlamenPırvanov, ise, birlikte anlamlı bir etkinlik yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu davet için Trakya Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz. Bu bizim için mükemmel bir proje oldu. Türkiye’nin milli bayramı olan 29 Ekim’de onlarla birlikte yapacağımız konser için çok mutluyuz ve gurur duyuyoruz. Filibe’de yapacağımız konserle ilgili buradaki müzisyenlerin çalışmalarından çok memnun oldum. Çok etkilendim. Orkestra olarak onlar çok profesyonel müzisyenler. İleriye doğru beraber çalışma isteğimi daha çok arttırdılar. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum ve gurur duyuyoruz. Teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla düzenlenen konserin ikinci etabı 28 Ekim’de Filibe’de yapılacak. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti
Twitter’daSaros isyanı!