Musulça’ya cem evi
Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Musulça Köyü’nde Cem Evi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Edirne Valiliği ve köy halkının katkılarıyla yapılacak Cem Evi’nin 2020 yılı içerisinde tamamlanıp ibadete açılması hedefleniyor.
Yayın Tarihi: 22 Ekim 2019, Salı 16:11
Haberleri

Edirne Valiliği İl Özel İdaresinin 110 bin TL’lik malzeme desteği ve hayırseverlerin bağışlarıyla yaklaşık 300 bin TL’ye yapılması planlanan Musulça Cem Evi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Tamamı 884 metrekarelik bir alan üzerinde, 231 metrekarelik kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edilecek Musulça Cem Evi, bölgedeki vatandaşların da ibadetine açık olacak.

Musulça Köyü Cem Evi için Musulca Köyü Muhtarı Deniz Bosdan, maddi ve manevi destekte bulunan herkese teşekkür ederek, “Köyümüzde cem evi ihtiyacımız vardı. Bu ihtiyacımız valilik ve yardımseverler tarafından çok şükür giderilecek. 2020 yılı bizim yılımız olacak. Ben herkese çok teşekkür ediyorum.  Birlik ve beraberlik içinde cem evi inşaatımızı bitireceğimize inanıyorum” dedi.

Temel atma törenine Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, il genel meclis üyeleri, Edirne Cem Evi Başkanı Akın Çetin, Trakya ve Balkanların İnan önderi Mustafa Çetin, çevre illerin cem evi başkanları, siyasi parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

16 köye proje müjdesi
Sağlık turizmi payımız büyüyecek
‘Sinekten yağ çıkarma bütçesi olmuş’
Mağdur üreticiye yardım eli
“İntihar değil cinayet”
Kayapa’ya yeni cami
Edirne veli akademisi başlıyor
14 aylık bebek pencereden düştü
Öğrenciler İngilizce hazırlık ile fark yaratıyor
Süleymaniye Köyü tarlaları TBMM’ye taşındı
Uzunköprü’de devasa bir domuz avlandı
Komşuda ‘İslamlaşma ve göçmenlere karşı’ yürüyüş