Saraçlar’da Atatürk
Safir Koleji Resim ve Müzik Kulübü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Atatürk Çizgi ve Ezgileriyle Atatürk'ün İzinde” adlı etkinliğini Saraçlar Caddesi'nde resim yaparak gerçekleştirdi. Müzik eşliğinde resim yapan öğrenciler, Atatürk’ü resmettiler.
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Müdür yardımcısı ve görsel sanatlar öğretmeni Meltem Erduğan, “Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Cumhuriyet Bayramımız yaklaşırken Saraçlar caddemizde çizgilerimiz ve ezgilerimizle ölümsüzleştirmek istedik. Bu çalışmalarımızı Edirne’nin farklı yerlerinde yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Etkinliğe, müdür yardımcısı ve görsel sanatlar öğretmeni Meltem Erduğan, görsel sanatlar öğretmeni Bağdagül Arslan, müzik öğretmeni Ertaç Alesçi, Sosyal Bilgiler öğretmeni Kübra Alkan Kavak, psikolojik danışman ve rehber öğretmen Fulya Çobanım, kurumsal iletişim sorumlusu Muhammed Şahin katıldı.

Etkinlik, resim ve müzik kulübü öğrencileri hazırlandı. HABER Ergin Yldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

16 köye proje müjdesi
Sağlık turizmi payımız büyüyecek
‘Sinekten yağ çıkarma bütçesi olmuş’
Mağdur üreticiye yardım eli
“İntihar değil cinayet”
Kayapa’ya yeni cami
Edirne veli akademisi başlıyor
14 aylık bebek pencereden düştü
Öğrenciler İngilizce hazırlık ile fark yaratıyor
Süleymaniye Köyü tarlaları TBMM’ye taşındı
Uzunköprü’de devasa bir domuz avlandı
Komşuda ‘İslamlaşma ve göçmenlere karşı’ yürüyüş