İkinci el sıfıra kafa tutuyor
Edirne'de ikinci el ev fiyatları, sıfır ev fiyatlarına yaklaştı. Mevkiine göre 20-30 yıllık evler, 250-300 bin TL'ye satılığa çıkıyor. Konut kredisinin düşmesiyle vatandaş ikinci el ev almak yerine sıfır daire almayı tercih ediyor.
Yayın Tarihi: 10 Ekim 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, yaptığı açıklamada, "Bankaların konut kredisi faizlerini düşürmesiyle birlikte Edirne'de konuta olan talep arttı. Konut satışları başladı. Uzun süredir durgun olan emlak piyasası hareketlendi. Bazı müteahhitler konut satış fiyatlarını arttırdı. Fiyat artırmayan müteahhitler satış yaparken fiyat artıranlar satış yapamıyor. Fiyat artıranlar beklemek zorunda kalacak" dedi.

"Dönem çok doğru"

Feda, ev ve arsa almada tam zamanı olduğunu kaydederek, "Ev ve arsa almak isteyenlere sesleniyorum tam zamanı. Önümüzdeki günlerde enflasyon ve ekonominin ne olacağı belli değil. En kısa sürede vatandaşlar bankada ve yastık altında yatan paralarını, altınlarını gayrimenkule yatırması mantıklı. Dönem çok doğru" şekilde konuştu.

"Fiyat farkı yok"

İkinci el konut ile sıfır konut arasındaki fiyat farkının olmadığını ifade eden Feda, "Vatandaşlar daha çok sıfır konut alıyor. Sıfır konutlar daha rağbet görüyor. İkinci el konutlarda fiyatlar geriye çekilirse satış olacağına inanıyorum. 30-40 yıllık evlere 300 bin TL istiyorlar. Evde en az 50 bin TL masraf var. Sıfır eve 400 bin TL isteniyor. Vatandaş tabi ki sıfırı tercih ediyor" diye konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

2 Ay Önce Evlenmişti
Öğrenciler cumhuriyet için aynı sahnede
‘İyi tarihçi şüpheci olur’
Hurdaya dönen araçtan yarasız çıktı
Musulça’ya cem evi
71 işletmeye 438 bin TL ceza
Keşan'da sahte tutanak iddiası
Saraçlar’da Atatürk
Köprü eleştirisine ilginç yanıt
"Buğdaylı fişekle" domuz mücadelesi
"Dünya Palyatif Bakım Günü" programı
ESTAB'tan Saros Tematik Turizm Haritası